USED TO KNOW ME 💥 Charli XCX na motywach “Show me Love”

Used to know me, charli xcx
Charli XCX

Oto mamy kolejny przykład wykorzystania muzycznego lajt motywu z czegoś starego i popularnego według obecnie modnej receptury. Oto Charli XCX w tajemniczo brzmiącym “Used to know me”.

 

Tytuł “Used to know me” niewiele wam powie, ale już “Show me love” – tak. Zreszta po prostu posłuchajcie nowego utworu Charlie XCX.

 

Jak widać “Used to know me” zawiera podkład ze słynnego “Show me love” Robin S czyli jednego z najbardziej lubianych klasyków muzyki House. Przypomnijmy, utwór powstał w 1990 roku, ale już pisaliśmy o nim nie raz.

Wersja Charli XCX to wykorzystanie warstwy instrumentalnej “Show me love” i dopisanie swojego tekstu na wokalu. Zostało to bardzo uproszczone, bo mamy nawet “la la la”, ale nam się podoba. Jest po prostu przebojowo.

Album i wizyta w Polsce

Utwór promuje dopiero co wydany w marcu b.r. album “CRASH“, który zawiera w większości kawałki w stylu Pop. Tym bardziej zaskakuje taki bardzo taneczny utwór właśnie tej wokalistki. Wraz z premierą nowej płyty wokalistka ogłosiła trasę koncertową. 3 czerwca 2022 roku wystąpi na Orange Warsaw Festival. Jak mówi o tej płycie:

– Dzięki urokowi femme fatale i innym mrocznym zaklęciom oraz klątwom, do pracy nad “CRASH” zdołałam nakłonić niewiarygodną grupę producentów i współpracowników. Znaleźli się wśród nich A. G. Cook, George Daniel, Deaton Chris Anthony, Lotus IV. Caroline Polachek, Christine and the Queens, Oscar Holter, Digital Farm Animals, Rina Sawayama, Ian Kirkpatrik, Jason Evigan. Justin Raisen, Ariel Rechtshaid, Ilya, Oneohtrix Point Never, Jon Shave i Mike Wise

O niej

Charli XCX to ikona współczesnej sztuki, która pomogła poszerzyć granice muzyki pop, łącząc elementy undergroundu z mainstreamem. Jej innowacyjne podejście otworzyło nowe możliwości na popowej scenie nie tylko dla niej, ale i dla innych aspirujących artystów.

Wspierała ich przez ostatnią dekadę swojej działalności. Jej poprzednie płyty to “True Romance” (2013), “Sucker” (2014), “Charli” (2019) i “How I’m Feeling Now” (2020).