wasted love ofenbach
Ofenbach (fot. Warner Music)

Ten francuski duet dostarczył nam już sporo hitów. Mieliśmy okazje poznać ich osobiście, bo gościli na krótko w naszym kraju.  Właśnie pojawił się ich premierowy kawałek sygnowany już datą 2021. Nazywa się “Wasted Love”.

 

Po sukcesie utworu “Head Shoulders Knees and Toes”  (170 milionów streamów) panowie z Ofenbach rozpoczynają 2021 rok z kolejnym kawałkiem pt. “Wasted Love”.  Wspomaga ich wokalista Lagique. Liczyliśmy, że ten duet z Paryża powróci do klimatów vintage, które mają swój niewątpliwy urok. Oni jednak woleli wejść w “buty” obecnego trendu. Jakiego? Sami wiecie. A na dole poznacie odpowiedź na pytanie : czy to będzie ich kolejny hit?

 

Mówią:

– Napisaliśmy i wyprodukowaliśmy “Wasted Love” latem, kiedy “Head Shoulders Knees and Toes” zdobywało kolejne pozycje na listach przebojów na całym świecie – mówią Ofenbach. – Dało nam to kopa, by nagrać utwór, który będzie dla nas hymnem. Refren wyszedł dokładnie taki, jaki chcieliśmy – mocny i chwytliwy – dzięki Lagique’owi.

wasted love ofenbach
Ofenbach (fot.Warner Music)

Ofenbach w ciągu 4 ostatnich lach zgromadzili ponad miliard streamów, stając się – m.in. za sprawą rockowych i folkowych wpływów – ikonami kolejnego pokolenia sceny dance. Dowodzi tego fakt, że 10-krotnie wyróżniani byli złotem i 16 razy platyną.

Poprzedni singiel zespołu, “Head Shoulders Knees and Toes”, okazał się prawdziwym megahitem, docierając do top 10 list przebojów w Austrii, Szwajcarii, Niemczech i Holandii.

Ponadto piosenka znalazła się na 11. miejscu europejskiego Airplay, na 2. miejscu we francuskich rozgłośniach radiowych oraz zdobyła 27. pozycję Global Shazam Chart, a także 7. lokatę zestawienia Shazam we Francji. Utwór pojawił się również na wielu znaczących playlistach Spotify, jak “Today’s Top Hits” czy “Pop Rising”, docierając do 111. pozycji Global Spotify Chart. We Francji, Austrii oraz Polsce “Head Shoulders Knees and Toes” pokryło się złotem i platyną.

Wasted love, don’t give up
But you’re tryna save us, am I trying not to?
Get wasted, love, wake me up
Oh, tell me I’m dreaming, and say this ain’t another wasted love
Lo-lo-lo, love
Lo-lo-lo, love
Lo-lo-lo, lo-lo-love
Wasted love
Lo-lo-lo, love
Lo-lo-lo, love
Lo-lo-lo, lo-lo-love
My emotions overflowing oceans
Takes me to the point I can’t control myself
If I knew how to find the words I’d tell you
I admit that sometimes I can use your help
Keep breaking hearts to?