WEEKEND PROMO data-lazy-src=

Producenci przerabiają ciągle stare sprawdzone hity, z różnych gatunków i dekad. W tym tygodniu mamy tego dość dużo. Znakomicie, że powraca się do przebojów rocka.  Other Side, Off the Wall, Lemon Tree, Saturday Night, Satisfaction, Suavemente, Mary had a little Boy.

… to tytuły nie wszystkich przeróbek w tym tygodniu, takich wykonawców jak Red Hot Chilly Papers, Rolling Stones, Michaela Jacksona czy Snap i mniej pamiętane jak Silver Convention. Wszystko już dostępne w serwisie www.digitaldj.pl

 

To nagranie powstało w 1999 roku w wykonaniu legendarnej grupy Red Hot Chilly Papers. To jeden z rockowych hitów tamtych czasów. Teraz włoski producent Federico Scavo nagrał cover tego nagrania zachowując elementy oryginału poprzez dobry wokal i dodając energetyczną stopę, która doskonale zbuduje energię seta.

 

Przeróbka hitu “Króla Pop” zawsze wzbudza nasze zainteresowanie. Niedawno mieliśmy zremiksowany przez Steve Aoki oryginał “Thriller“.

Tym razem nie powinniście być zawiedzeni. Rosyjski producent Christian Vlad i wokalista Shawn B wywiązują się z zadania coveru znakomicie. Wokal bardzo zbliżony do oryginału, a aranż z wyakcentowanym basem, jak to obecnie jest trendy, spełniają pozytywnie swoje zadanie, bo całość może się spodobać.

 

To był kiedyś wielki hit w wykonaniu grupy Fool’s Garden. Był rok 1995. Teraz mamy bardzo lekką wersję polskich producentów Pesho & Dave Bo, z wokalem Will Jay. Nie jest to nawet house, a raczej mieszanka reggae, dance i pop. Zważywszy, że dawno nie było takiej wersji utwór może się spodobać.

 

Suavemente” to przebój z Puerto Rico (stamtąd  jest “Despacito”) napisany i wykonany w 1998 roku przez Elvis Crespo . Piosenka została zakwalifikowana w tygodniku “Billboard” do Top 10 hitów latino 1998 roku. W 2005 roku przeróbki tego hitu dokonała grupa Scooter, a w 2015 inna niemiecka formacja Crew 7.

Było też kilka innych wersji. Teraz Nicola Fasano i formacja Miami Rockets wyprodukowała całkiem lekką nowa wersję w postaci coveru, zachowując w aranżu sporą ilość latynoskiego brzmienia, dodając do tego lekki tribalowy beat. Idealny kawałek na Sylwestra i Karnawał!

 

Oto kolejna przeróbka kawałka legendarnej formacji Snap, ale nie jest to “Rhythm is a dancer” czy “The Power”. Niemiecki label Sounds United proponuje “Mary Had a Little Boy”.  To był czwarty singiel z tego samego pierwszego albumu Snap, który zawierał wielkie hity grupy.

Było to w 1990 roku. Teraz fiński producent (to chyba ten sam?) stworzył cover z udziałem wokalistki Felicia Uwaje. W sumie mamy sześc wersji do wyboru w klimatach vocal house i odrobiną disco.

 

Saturday Night” to jeden z częściej przerabianych hitów. Przypomnijmy, duńska wokalistka, Whigfield nagrała go w 1993 roku. Stworzyli go dwaj Włosi Larry Pignagnoli i Davide Riva, którzy napisali też mega hity m.in. dla Spagna. Ale swój żywot jako hit zaczął w 1994 roku. Nową wersję zremiksował znany włoski DJ i producent DJ Ross. Właściwie zachowano tu sporo z oryginału, a wyakcentowano bas według obecnych trendów.

 

Satisfaction” to bodaj największy hit legendarnej formacji The Rolling Stones.  Nagrali go w 1965 roku. Przez lata pojawiło się ogromnie dużo kolejnych wersji, m.in. Britney Spears. A teraz mało znany producent z USA Dynaroar zorganizował całkiem nowy wokal w postaci coveru, zaś nieco bardziej znany Ricky Ric wyprodukował muzykę do tej wersji, starając się oddać klimat oryginału. Wyszło całkiem ok, zaś druga wersja z wydanych – do bani.

 

Niemiecki artysta Markus Schulz  z paszportem Stanów Zjednoczonych, to laureat plebiscytu na najlepszego DJ?a Ameryki, założyciel labela Coldharbour Recordings, autor bardzo popularnej audycji radiowej pod nazwą ?Global DJ Broadcast?.

Wielbiciel mrocznego, energetycznego grania. Taki właśnie jest jego projekt Dakota, nazywany drugą twarzą Markusa Schulza. Wydawnictwo ?The Nine Skies?, to trzeci studyjny materiał wydany pod tym aliasem.

Promuje go zaskakujący utwór, będący odświeżoną wersją wielkiego przeboju Kate Bush. Singiel ?Running Up That Hill? z Bev Wild, to przede wszystkim świetny wokal i unikalny klimat, znany z wcześniejszych produkcji jakie ukazały się pod tym kultowym szyldem.