When I'm gone Katy perry

Katy Perry to tzw. pierwszoligowa gwiazda muzyki Pop, ale nie tanecznej. Dlatego nieco nas zaskoczyła swoją kolaboracją z Alesso, a jeszcze bardziej brzmieniem jej nowego utworu “When I’m gone”.

 

Jak sięgniemy pamięcią wstecz i wspomnimy przebój “I Kissed a Girl“, dzięki któremu stała się popularna, znajdziemy potwierdzenie, że Katy Perry dobrze czuje się w tanecznych rytmach. Przez lata pojawiło się tez sporo remiksów jej przebojów. Ostatnio jakby było z tym gorzej, dlatego DJ’ów ucieszy utwór “When I’m gone”…

Za robotę producencką odpowiada tu szwedzki producent Alesso (Alessandro Rodolfo Renato Lindblad). Jakoś ostatnio nie zaskoczył nas czymś naprawdę ciekawym. A potrafi czego przykładem jego “Calling (Lose My Mind)”, choć było to dość dawno temu.

“When I’m gone” brzmi nienagannie, ale chyba brakuje mu jakiegoś oryginalnego lajt motywu. Jest jednak zdecydowanie tanecznie, tak lekko house’owo.

Alesso i Katy Perry napisali ?When I?m Gone? razem z takimi twórcami jak Alida Garpestad Peck, Rami Yacoub, Nathan Cunningham, Marc Sibley oraz Alma Goodman.

O Alesso

Alesso to producent o ogromnym dorobku, choć akurat w Polsce niedocenianym. Dowodem na to jest choćby lista nazwisk gwiazd, z którymi pracował. To Ryan Tedder, Calvin Harris, Tove Lo, Liam Payne, Marshmello, Sebastian Ingrosso i Hailee Steinfeld.

Wśród jego największych przebojów znajdują się pokryty platyną ?If I Lose Myself? i złoty ?Under Control?. To on dotarł na szczyt zestawienia US Hot Dance Club Songs listy Billboardu. Ponadto ma w dorobku hity ?Let Me Go? z Hailee i Florida Georgia Line czy ?Is That Me?.

W 2020 roku Alesso wypuścił single ?Midnight? z udziałem Liama Payne’a, z One Direction oraz ?THE END? z popowo-gotycką artystką Charlotte Lawrence.

Najpierw pojawiło się ?Going Dumb? (with Stray Kids & CORSAK), a następnie ostatnia odsłona serii PROGRESSO, czyli PROGRESSO VOL 2. Później Alesso wydał miłosną balladę ?Chasing Stars? (with Marshmello feat. James Bay), przedstawił dynamiczny numer ?Rescue Me (with Danna Paola)? z soundtracku ?Blade Runner: Black Lotus? oraz wyczekiwany przez fanów nowy, taneczny singiel ?Somebody To Use?.

O Katy Perry

Ciężko jest napisać o niej w kilku zdaniach. 50 miliardów streamów oraz 48 milionów albumów i 135 milionów singli. Wokalistka miesięcznie ma ponad 40 milionów słuchaczy na Spotify i ponad 20 milionów obserwujących na platformie. Pochodzący z jej najnowszej płyty ?SMILE? singiel ?Never Really Over? z 2019 roku pokrył się platyną.

Cały album zgromadził łącznie dwa miliardy streamów. Wielką popularnością cieszą się także jej starsze nagrania. Klipy do ?Roar? z 2013 roku i ?Dark Horse? z 2014 roku przekroczyły trzy miliardy odsłon. Czyni to  Katy Perry pierwszą artystką z takimi wynikiem.

Ponadto, Katy Perry jest jedną z pięciorga artystów w historii, którzy sprzedali 100 milionów ?egzemplarzy? cyfrowych singli, a jej show podczas przerwy Super Bowl w 2015 roku wciąż należy do najlepiej ocenianych.