Złota legitymacja DJ Promotion

Oto pierwsza nowa propozycja jaką DJ Promotion ma w 2019 roku dla DJ’ów zrzeszonych w organizacji: Złota legitymacja DJ Promotion. Nie chodzi tu jednak o kolor czy nazewnictwo, ale o docenienie pewnego dorobku części didżejów i podziękowanie za dotychczasowe lata współpracy w formie pewnych przywilejów. Pierwszą taką legitymację – nr 000001 – wręczono wczoraj człowiekowi, który jest z nami od początku istnienia DJ Promotion. To Bogdan Fabiański.

 

 

 

 

Złota legitymacja DJ Promotion
od lewej: Piotr Gryglewicz i Bogdan Fabiański – 25 stycznia 2019 w studiu Radio dla Ciebie

Pierwsza złota legitymacja o nr 0000001 została wręczona wczoraj w radiowym studio. Otrzymał ją Bogdan Fabiański, który towarzyszy DJ Promotion od chwili powstania czyli już ponad dwadzieścia lat temu. Wręczył ją szef DJ Promotion – Piotr Gryglewicz.

Pewnie nie jedna osoba zadaje sobie pytanie, po co kolejny kolor, a może to tylko gadżet. Dlatego staramy się przy okazji tego wydarzenia wrócić do istoty wydawania legitymacji przez DJ Promotion.

Proces rejestracji już od roku nabrał innego, szybszego tempa, mimo, że co trzecia rejestracja jest odrzucana, bo … rejestrujący nie potrafi się wykazać faktyczną aktywnością zawodową z zakresie publicznego odtwarzania muzyki, w jakiejkolwiek formie. Spora część rejestrujących prowadzi firmę z uslugami muzycznymi i tutaj nie ma potrzeby podawania lokalu czy obiektu gdzie się gra. Ta grupa ludzi świadomie wybrała swoją własną działalność gospodarczą  jako sposób na życie.

Jest jednak spora grupa, która prowadzi działalność bez własnej firmy czyli jest zatrudniona na etat czy na umowę  zlecenie (czasem o dzieło). Jest jeszcze kolejna grupa, która uważą się za profesjonalistów, ale gra “na dziko” czyli bez sojej firmy, a nawet w ogóle bez umów. I ostatnia. To ludzie, którzy marzą, aby jak najszybciej zostać DJ’em, z różnych powodów. Posaliśmy o tym kiedyś.

Ale to właśnie z tymi dwoma ostatnimi grupami jest największy kłopot, bo piszą, że “mobilny DJ“. Gdy stawiamy pytanie “gdzie grasz mobilny DJ’u?” – zapada cisza lub pada odpowiedź – “na imprezach domowych”. Wtedy informujemy, że działalność w domu to zajęcie hobbystyczne, a tu nie jest serwis dla fanów DJ’ki.

 

legitymacja dj promotion adeptChcieliśmy jednak dać szansę nowicjuszom. Wprowadzilismy legitymację o statusie Adept o zielonym kolorze. Skutkiem tego daliśmy szansę na rozwój osobom ambitnym, które powinny nam wykazać swoją determinację w zdobyciu fachu. Lata zaniedbań w naszej branży i zmiany technologiczne doprowadziły, że na rynku mamy mnóstwo tzw. grajków, którzy nie tylko nie respektują prawa, ale przede wszystkim zabierają pracę ludziom uczciwie pracującym i płącącym podatki i tantiemy.

 

Dzięki takiemu podejściu sytuacja nieco się poprawiła na runku, nie tylko dzięki DJ Promotion. Mamy sygnały, że organizacje zbiorowego zarządzania takie jak ZAiKS czy ZPAV zwracają uwagę na posiadanie takiej czy innej legitymacji. Takie działanie po prostu sprzyja poprawie rynku muzycznego, bo zwiększanie liczby legalnie grających DJ’ów zwiększa wpływy tantiemów i ułatwia promocję muzyki.

 

Złota legitymacja DJ PromotionTo już historia. Idziemy dalej. DJ Promotion chce uhonorować właśnie takich ludzi, którzy stawiają na legalność i uczciwość w swojej pracy już od dłuższego czasu. Stąd padł pomysł stworzenia trzeciego rodzaju legitymacji o złotym kolorze i statusie VIP.

Podstawowym kryterium jej otrzymania jest kryterium czasu – pięć lat. Z oczywistych względów (dotyczy to kilkuset osób) ten rodzaj legitymacji będzie wydawany sukcesywnie osobom, którym już teraz się należy. Odbywa się wg zasady: kończy się stara – dostajesz nową.