Miguel - War & Leisure" title="Miguel"/>

Miguel Jontel Pimentel (ur. 23 października 1985 r.) to amerykański piosenkarz, autor tekstów, aktor i producent muzyczny. W Polsce jest mniej popularny, chyba dlatego, że reprezentuje ten najbardziej rasowy amerykański soul. Ale to światowa czołówka , więc premiera jego albumu jest warta odnotowania. Oto album > Miguel – War & Leisure

 

 

W grudniu odbyła się premiera 4-go studyjnego albumu Miguel zatytułowanego “War & Leisure”. Ten amerykański piosenkarz, aktor i producent występuje od 17 lat i pochodzi z L.A. W jego piosenkach słychać R&B, neo soul, funk i pop. Współpracował m.innymi z: Usherem, Travisem Scotem, Mariah Carey i Kendrickiem Lamarem oraz Janelle Monae. Zadebiutował w 2010 roku albumem „All I Want Is You”. W 2013 roku otrzymał Grammy za piosenkę „Finding My Way Back” w kategorii Best R&B Song.

 

 

Wydanie nowej płyty Miguela poprzedziły single: „Sky Walker” , „Pineapple Skies” i „Told You So”. Obok psychodelicznego funku słychać brzmienia R&B, popu, rocka i elektroniki. Gościnnie wzięli udział: Rock Ross, Travis Scott, Quin, Kali Uchis oraz J.Cole & Salaam Remi. Płyta dla wyrobionych fanów muzyki soul i funk.