jesteś tu
Główna > RECENZJE > ALBUM Sigala – Brighter Days > czy warto posłuchać? Nie zawiedziesz się!

ALBUM Sigala – Brighter Days > czy warto posłuchać? Nie zawiedziesz się!

Wreszcie doczekaliśmy się albumu Sigala. Najważniejsze są co prawda single, ale bardzo byliśmy ciekawi jak poradzi sobie ten producent z wyprodukowaniem albumu, bo nie jest to łatwe w przypadku muzyki tanecznej. Płyta nazywa się „Brighter Days”. Zawiera znane i premierowe kawałki. Pojawia się na niej 20 artystów – gwiazd. A więc? Słuchamy.

 

 

 

 

 

„Brighter Days” – debiutancki album brytyjskiego producenta Sigala – dostępny jest już w sklepach oraz serwisach streamingowych. Bruce Fielder, bo tak naprawdę nazywa się Sigala, to obecnie najbardziej skuteczny twórca hitów w Wielkiej Brytanii – aż 6 singli, które finalnie znalazły się na „Brighter Days”, trafiły do pierwszej dziesiątki brytyjskiej listy singli. Płyta „Brighter Days” jest wypełniona największymi przebojami DJ’a („Came Here For Love”, „Lullaby”, „Easy Love”, „Sweet Lovin'”) oraz nowymi niesamowicie chwytliwymi numerami!

 

album sigalaSigala zaprosił do współpracy ponad 20 światowych gwiazd – w nagraniach 16 utworów, które znalazły się na albumie, wzięli udział m.in. Ella Eyre, Sean Paul, Meghan Trainor, French Montana, Kylie Minogue, Flo Rida, Kodaline, Nile Rodgers, John Newman oraz DJ Fresh. „Just Got Paid” to najnowszy singiel Sigali, nagrany wraz z Ellą Eyre, Meghan Trainor oraz French Montaną, który już staje się kolejnym przebojem.

Całość otwiera utwór tytułowy. Klasyczne brzmienie Sigala. Jest piano, są charakterystyczne sample w tle. Wokalnie bliskie klimatowi gospel. Podobny do „Came Here For Love”.  Kolejny premierowy to  „We Don’t Care”. W rytmie reggaeton. Przypomina klimat hitów Anne-Marie. Gościnnie pojawia się brit popowa grupa The Vamps. Następny, z udziałem Flo Rida, to muza trap. Fajnie to brzmi, trochę słychać tu funk.

„Somebody” to taki nieco monumentalny utwór, w którym śpiewa młody wokalista HRVY. Wokalnie jest między Justin Bieber , a Craig David. Towarzyszy mu Nina Nesbitt. Gitara w tle. Całość całkiem ciekawa.

Dalej pojawiają się dwa znane kawałki. W utworze nr 10 niespodzianka: Kylie Minogue! Oparty jest ciągle na tym samym brzmieniu Sigala, ale tym razem producent poszedł w kierunku lekkiego klimatu house z charakterystycznym lajt motywem. Udany! Kolejny plus!

Utwór nr 12 pt. „Revival” nagrany został z udziałem Cheat Codes i wokalisty Max. Nie jest to może utwór, który będzie hitem, ale jest to jeszcze inny pomysł Sigala na to, aby album był urozmaicony. W break-beatowy rytm producent wplótł swoje brzmienie. Wokale znakomite.  Swoje brzmieniowe  „3 grosze” (future pop) dołożyli Cheat Codes.

Dalej zmiana klimatu. Pojawiają się Kodaline. Utwór „All For Love” to klimatyczna ballada. Ale wcale nie taka spokojna. Po prostu nieco wolniej, a klimat ocieplają właśnie Kodaline. To grupa z Irlandii znana właśnie z takich ciepłych utworów.

I jeszcze jeden premierowy: „Say You Do”. Gościnnie wokalistka Imani Williams i drum’n’bassowy DJ Fresh. Bo właśnie ten utwór oparty jest na takim rytmie.

 

Reasumując, warto było poczekać na taki Album Sigala. „Brighter days” to bardzo urozmaicona płyta. I to jest odpowiedź na wyżej postawione pytanie: czy Sigala poradzi sobie z zawartością tej płyty, aby nie była ona nudna czy monotonna. Otóż, nie jest! Zdecydowanie polecam. Dobrze się tego słucha i oczywiście tańczy.

 

 

Album dostępny jest w wersji cyfrowej, a także na CD oraz LP.

Album Sigala – Brighter Days > Tracklista:

1. Sigala feat. Paul Janeway – Brighter Days

2. Sigala & Ella Eyre – Came Here For Love

3. Sigala & Fuse ODG & Sean Paul feat. Kent Jones – Feels Like Home

4. Sigala & Ella Eyre & Meghan Trainor feat. French Montana – Just Got Paid

5. Sigala & The Vamps – We Don’t Care

6. Sigala & Shaun Frank & Flo Rida feat. Delaney Jane – You Don’t Know Me

7. Sigala & HRVY & Nina Nesbitt – Somebody

8. Sigala & Paloma Faith – Lullaby

9. Craig David & Sigala – Ain’t Giving Up

10. Sigala feat. Kylie Minogue – What You Waiting For

11. Sigala feat. Bryn Christopher – Sweet Lovin’

12. Sigala & Cheatcodes feat. Max – Revival

13. Sigala feat. John Newman & Nile Rodgers – Give Me Your Love

14. Sigala feat. Kodaline – All For Love

15. Sigala feat. Imani Williams & DJ Fresh – Say You Do

16. Easy Love

 

 

 

 

 

Podziel się na:
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • Blogger.com
  • Reddit
  • Twitter
  • Wykop
  • Yahoo! Bookmarks
  • Śledzik
  • Śledzik
Bogdan Fabiański
Bogdan Fabiański
Autor najstarszej ciągle działającej listy dance w Polsce. Aktualnie pracuje w Radio dla Ciebie 101 FM Warszawa. Prowadzi tam wspólnie z Pawłem Bobrowskim kultowy program NOC DJ'ÓW oraz w ciągu tygodnia autorskie programy.

Podobne artykuły

na górze