bakermat aint nobody DMC kalta let me be

Nasza selekcja pięciu premier House przynosi mieszankę różnych trendów tego gatunku. Oto  Bakermat ft. LaShaun Pace, Wave Wave ft. Marigo Bay, Paolo M. & Eugenio Colombo, Öwnboss & Mitch ft. Briana i PromisaLand ft. Danny Dearden.

 

Największe wrażenie wywarł na nas premierowy utwór Bakermat – producenta doskonale znanego, który w „Ain’t nobody” proponuje coś zupełnie innego nowego niż ostatnio. Zresztą, nie pierwszy raz nas zaskakuje.

Holenderski producent Lodewijk Fluttert aka Bakermat nie raz pokazał, że stać go na bardzo oryginalny pomysł muzyczny. Tak jest z „Ain’t nobody”, który przywodzi na myśl słynny utwór o tym samym tytule, ale tym razem nic z tych rzeczy.

Utwór jest oryginalną kompozycją. Lekko pompujący House i do tego fenomenalny wokal gospel niejakiej LaShun Pace dodaje jeszcze dodatkowej energii. Nagranie może znaleźć szerokiego odbiorcę, bo jest mieszanką Dance i House.

Premiera z wytwórni Mentalo (Robin Schulz) to klimat zbliżony do tego co robi słynny producent.  „Coming down” to właśnie taki klimatyczny House. Wave Wave to znany nam producent z Niemiec, u nas najlepiej znany z utworu „Broke”. Marigo Bay to wokalistka z Belgii.

„Bengala” to lekko pompujący energetyczny kawałek, który obraca się wokół władczego indyjskiego instrumentu – sitara. Zagubiony w sercu indyjskiego lasu kobiecy wokal spotyka lokalne plemiona i rozpoczyna zabawę. Producenci Paolo M. i Eugenio Colombo zalupowali w ciekawy sposób wokal i sitar i wyszło naprawdę ciekawie, posłuchajcie koniecznie.

„Perfect Stranger” to kawałek z pogranicza House i Trance mający swój wciągający klimat. Stworzyli go zupełnie u nas nieznani ludzi z Brazylii: producenci Öwnboss i Mitch oraz wokalistka Briana.

W tym tygodniu mamy kilka premier nawiązujących do muzyki Disco. Najciekawsza wydaje się utwór znanych nam Włochów Fabio Ranucci i Nazario Pelusi czyli PromiseLand pt. „You turn my love around” utrzymany właśnie w Funky House.