WATATI, SLOW LOW, BOOM BOOM BAM BAM to na pewno, na lato

watati karol g_slow low jason derulo_boom boom bam bam youcef shaggy

Łatwo wpadające do głowy tytuły i muzyka. Tak, to utwory z pewnościa na wakacje 2023. Posłuchajcie i oceńcie sami. Oto Karol G & Aldo Ranks, Jason Derulo, DJ Youcef & Shaggy ft. Richie Loop i Yng Lucas & Peso Pluma & David Guetta.

 

Czekamy wszyscy z niecierpliwością na jakieś tytuły już dziś aspirujące na “super hit lata”. Czy dziś go znajdziemy? Bardzo prawdopodobne! Na początek próbujemy rozszyfrować – co znaczy “WATATI”? Okazuje się, że to w języku … suahili. Druga piosenka – “Slow low” – ma w środku “lo lo lo”, a trzecia “boom boom”. To musi być już na lato 🙂🙂🙂☀☀☀,

bo reggae i reggaeton wchodzą do gry.

 

WATATI” to część ścieżki dźwiękowej do filmu “Barbie“, która ukaże się 21 lipca 2023 czyli tego samego dnia co film w kinach.  Karol G znany głównie z hitu , z Tiesto. Dziś to już światowej sławy artystka, bo stała się w ostatnim czasie nie tylko jedną z ikon popkultury, ale i jedną z najbardziej wpływowych gwiazd sceny latynoskiej.

Dwukrotna laureatka Latin GRAMMY i zdobywczyni 199 diamentowych certyfikatów w Stanach Zjednoczonych jest najlepiej sprzedającą się artystką z 77 miliardami streamów.

Wracając do samego “WATATI” , to przypomina on po części, niektóre wielkie hity Shakiry. Ma więc szansę podobać się u nas. Brakuje mu jedynie czytelnego (dla nas w Polsce) wokalnego lajt motywu, jak to było np. w “Despacito”. Ale jest wesoły muzycznie, z fajnym wokalem i świetnym – robiącym wrażenie – rapem w środku. To Aldo Ranks. To postać z Panamy.

Lajt motyw to jest to!

Jason Derulo już nie raz pokazał , ze może bez problemu śpiewać prostymi sylabami, jako lajt motywem. Tu śpiewa “lo lo lo…” , co brzmi bardzo fajnie. “Slow low” zaczyna się prosto tanecznie/dance’owo, ale uwaga – w środku zwalnia i wchodzi w reggaeton. A skąd to “lo lo”? A no, z … DE-RU-LO LO LO, jak wokalista śpiewa.

“Slow low” to zdecydowanie najciekawsza z ostatnich propozycji tego wokalisty i tancerza. Ma potencjał na przebój lata 2023. 👌👌

Może być jeszcze prościej

“Boom boom bam bam” – czy to już wystarczy, by zrobić hit? Raczej nie, ale w przypadku kawałka ekipy DJ Youcef, Shaggy i Richie Loop – nie ma mowy o kiczu. Mamy tu rasową mieszankę reggae i raggamuffin czyli rodem z Jamajki.

 

I jeszcze jedna, dość nietypowa w kontekście w/w repertuaru. No, bo nie wszyscy muszą lubić reggaeton.

David Guetta zremiksował utwór “La Bebe” Yng Lucas & Peso Pluma. To pewnie inspiracja Farruko i jego sukcesami.