Bastard f k that

Granica między dance i house powoli się zaciera co mamy okazję zobaczyć bardzo dobrze w dzisiejszym wyborze lekkich i przyjemnych utworów do tańca. Sam Feldt & VIZE, Alok x Alex Cooper & Stefy de Cicco i Bastard!

 

Producenci i DJ’e klubowi, a utwory coraz lżejsze. To efekt ustawienia się wykonawców na potrzeby rynku. Najważniejszy jest efekt. Zobaczmy więc jaki on jest na przykładzie kilku premier. Na początek coś zupełnie nowego. Bastard! to nowy rumuński projekt na scenie muzyki elektronicznej. Właśnie ukazał się ich debiutancki singiel „F..k That”.

 

Tekst piosenki został napisany przez wokalistkę i songwriterkę – Minelli. Test zachęca ludzi do bycia sobą bez względu na to, czego inni oczekują czy myślą.

Jeśli uważasz, że powinienem zmienić sposób, w jaki jestem / Aby cię zadowolić / Wiesz, że tego nie zrobię / Więc p….ć to …” – taki jest tekst tego kawałka, który – słychać to – inspiruje się słynnym hitem (2016) Burak Yeter ft Danelle Sandoval „Tuesday”.

Uważne ucho zauważy, że nie jest to tylko kopia słynnego utworu. Słychać tu kilka sprawdzonych kiedyś schematów, np. reggae-dance (lata 90) czy nawet chwilami Italo Disco (80). W efekcie mamy lekki kawałek na lato, no właśnie czy to już Dance czy jeszcze Deep House? To sprawa drugorzędna. Najważniejsze, aby się podobał i ma na to szanse.

 


 

VIZE , niczym kiedyś Pitbull – „otwierasz lodówkę … wyskakuje…”. Tak teraz jest z odkryciami talentów producenckich. Dziś mamy dwa takie przykłady. Oto ten pierwszy czyli wspólna produkcja tego duetu z Sam Feld’em. lekka, łatwa i przyjemna, tylko czegoś tu brakuje w „Far away from Home” do oryginalnego hitu najwyższego formatu.

 


Brazylijczyk Alok bezkompromisowo skacze po gatunkach muzycznych. Ostatnio przecież znakomicie zremiksował rockowy utwór The Rolling Stones. Jego nowy autorski utwór „Te Boté” to coś nieznacznie innego niż poprzednie single, które były przeróbkami; mowa o „Hear me tonight” i „Tell me why”.

Teraz mamy do czynienia z coverem utworu sprzed dwóch lat wykonywanym w oryginale przez cały tłum artystów: Casper, Nio García, Darell, Nicky Jam, Bad Bunny i Ozuna. To był mega hit.Dziś ma 2 miliardy odtworzeń na YT.

Hiszpański tytuł (Rzuciłem cię) sugeruje już zawartość tekstową utworu, ale cały wokal w tym języku, nieco przetworzony, stanowi najciekawszy element utworu. W swojej warstwie aranżacyjnej „Te Boté” już tak nie porywa, choć ma swój klimat. Producent, tak pewnie z myślą o lecie, dorzucił trochę tribalowych wstawek.

Alok podjął współpracę z włoskimi gwiazdami. To Alex Cooper oraz Stefy De Cicco.