jesteś tu
Główna > AKTUALNOŚCI > Bastille zapowiada nowy album i koncert w Polsce w 2019 roku

Bastille zapowiada nowy album i koncert w Polsce w 2019 roku

Grupa Bastille jest ostatnio bardzo aktywna. Nie zapomina także o Polsce.  Wystąpi ponownie u nas na koncercie w Warszawie w 2019 roku. Dodatkowo ogłosiła, że nagrywa już nowy album, z którego pochodzi między innymi ich bardzo fajna aktualna  piosenka „Happier”. Zespól wykonuje obecnie muzykę future pop, ale nie zapomina o DJ’ach. Dostępne są ciekawe remiksy klubowe.

 

 

 

 

Brytyjski zespół Bastille powstał w 2010 roku. To kwartet, w którego skład wchodzą: Dan Smith, Kyle Simmons, Will Farquarson i Chris “Woody” Wood. W 2016 roku zespół wydał album „Wild World”, promowany singlem „Good Grief”. W tym roku Bastille pojawili się ponownie na listach przebojów dzięki singlowi „Happier”, który nagrali z Marshmello. Do utworu powstał wzruszający teledysk.

 

 

Całkiem niedawno pojawiły się także remiksy do utworu Bastille  „Quarter Past Midnight”: Nathan C Remix, John Gibbons Remix i Shift K3Y Remix. Teraz dowiedzieliśmy się, że Bastille wraca do Polski – zespół zagra 19 lutego 2019 na warszawskim Torwarze.

A oprócz tego Bastille ogłosili też premierę nowego studyjnego albumu, ale dokładna data premiery nie jest jeszcze znana To właśnie w maju pojawił się pierwszy zwiastun nadchodzącego materiału – wspomniany utwór „Quarter Past Midnight”.

BastilleNowy singiel to eskapistyczny hymn luźno zainspirowany przebojami muzyki dance z lat 90. Już po pierwszych dźwiękach pełnych euforii doskonale wiemy, że mamy do czynienia z nowym utworem Bastille.

Nagrania do niezatytułowanej jeszcze płyty odbyły się w nowym studiu Bastille. Przed laty w tym samym budynku kręcono… filmy pornograficzne. Teraz znajduje się tam siedziba założonej przez Dana Smitha wytwórni Best Laid Plans. Z powodu sesji nagraniowych, Bastille zostali w Londynie aż pięć miesięcy – był to najdłuższy czas spędzony przez muzyków w jednym miejscu od czasu wydania debiutanckiego albumu „Bad Blood”.

Ostatnie pięć lat było dla muzyków bardzo intensywnym czasem. Dan Smith, Kyle Simmons, Will Farquarson oraz Chris Wood zagrali razem ponad 500 koncertów na sześciu kontynentach, sprzedali 15 milionów singli oraz 6 milionów płyt na całym świecie.

Zarówno „Bad Blood”, jak i kolejne wydawnictwo „Wild World”, dotarły na pierwsze miejsca list sprzedaży w wielu krajach. Bastille zgromadziło łącznie 3,3 miliarda streamów w serwisach cyfrowych. Formacja zdobyła także szereg prestiżowych wyróżnień, w tym nominacje do Grammy czy MTV Europe Awards.

Fanów grupa Bastille informujemy, że sprzedaż biletów startuje 5 października (piątek) o 10:00. Oficjalna strona wydarzenia – dołącz już teraz!

Podobne artykuły

na górze