Brother Louie vize imanbek modern talking bohle

 Mocniejszego składu producenckiego chyba nie można sobie wyobrazić na chwilę obecną! I znów stawiamy pytanie czy ten wielki hit w odświeżeniu wytrzymuje próbę czasu? Przy okazji sięgnijmy do historii.

 

Dieter Bohlen i Thomas Anders stworzyli całkiem sporą ilość hitów, które będą grane u nas do przysłowiowego końca świata na różnych imprezach. Należy do nich “Brother Louie”.

Pisali samodzielnie od zawsze.

Brother Louie” na współczesną nutę zaadoptowali VIZE i Imanbek. Wokalnie udziela się tu niejaka Leony, którą możecie znać z singla “Far Away From Home” firmowanego przez inny skład: Sam Feldt & VIZE.

Utwór w tej wersji pojawił się tydzień temu. Możemy już obserwować pierwsze reakcje DJ’ów, które mówią nam jak przyjmowana jest na nowa wersja. Bo pytanie narzuca się samo: czy ta nowa wersja ma szansę konkurować z oryginałem na tanecznych parkietach? Na pewnie część DJ’ów – bez przesłuchania – powie, że nie. Od czasu premiery oryginału minęło wszak sporo czasu.

A co do konkretów. Obecny wskaźnik “Brother Louie” oceny przez DJ’ów to 2,79 punkta (w skali 5) i pozycja w czwartej 10 na liście pobrań. A więc “szału nie ma”. Tydzień to jednak mało czasu, więc trzeba jeszcze poczekać na tzw. większą próbę.

Podobnie było z niedawna premierą “Vamos a La Playa” (Tom Novy), która ruszyła słabo, a teraz jest na … nr 1 pobrań! Ma jednak dużo lepszy wskaźnik, bo 4,05.

Niezależnie od tego zostawiamy Was z własną oceną wersji VIZE & Imanbek. Przypomnijmy sobie oryginał, bo nie było okazji.

 

 

?Brother Louie? pojawił się 27 stycznia 1986 roku. To pierwszy singiel Modern Talking z ich trzeciego albumu, “Ready for Romance”, a zarazem ich czwarty z rzędu singiel. Znalazł się na szczycie niemieckiej listy najpopularniejszych singli. Po ?You’re My Heart, You’re My Soul?, ?You Can Win If You Want? i ?Cheri, Cheri Lady?.

Było to już 3 marca tego roku. Spędził cztery tygodnie na szczycie i łącznie 17 tygodni na liście. W Wielkiej Brytanii osiągnął czwarte miejsce na listach przebojów i zdobył status “srebro” za sprzedaż ponad 250 000 sztuk. ?Brat Louie? uzyskał również taki sam certyfikat we Francji za sprzedaż ponad 250 000 sztuk.

 

W Polsce zrobił sporą furorę, głównie na dyskotekach. W 1998 roku, niedługo po ponownym połączeniu się duetu, ukazała się zremiksowana wersja singla zatytułowana ?Brother Louie ’98?. Singiel, wydany w nowej okładce, również odniósł sukces.

Zdobył złoto we Francji za sprzedaż ponad 250 000 sztuk. Singiel znalazł się w pierwszej dwudziestce w Niemczech i Austrii. Udało mu się znaleźć się na pierwszym miejscu na Węgrzech i pierwszej piątce we Francji i pierwszej dziesiątce w Szwecji.

Tajemnica sukcesu tkwiła w tym, że zawierała wersję z rapem. Jego autorem był Eric Singleton.