Brother Louie vize imanbek modern talking bohle

Mocniejszego składu producenckiego chyba nie można sobie wyobrazić na chwilę obecną! VIZE i Imanbek, a do tego jeszcze Dieter Bohlen, bo chodzi o „Brother Louie”, którego wyłącznym autorem jest właśnie założyciel Modern Talking. I znów stawiamy pytanie czy ten wielki hit w odświeżeniu wytrzymuje próbę czasu? Przy okazji sięgnijmy do historii.

 

Dieter Bohlen i Thomas Anders stworzyli całkiem sporą ilość hitów, które będą grane u nas do przysłowiowego końca świata na różnych imprezach, choćby weselach. Jeszcze za czasów wspólnych występów pisali samodzielnie utwory dla Modern Talking, częściej robił to Dieter Bohlen. I z takim właśnie utworem mamy do czynienia w przypadku „Brother Louie”, który na współczesną nutę zaadoptowali VIZE i Imanbek. Wokalnie udziela się tu niejaka Leony, którą możecie znać z singla „Far Away From Home” firmowanego przez inny skład: Sam Feldt & VIZE.

 

Utwór w tej wersji pojawił się tydzień temu. Możemy już obserwować pierwsze reakcje DJ’ów, które mówią nam jak przyjmowana jest na nowa wersja. Bo pytanie narzuca się samo: czy ta nowa wersja ma szansę konkurować z oryginałem na tanecznych parkietach? Na pewnie część DJ’ów – bez przesłuchania – powie, że nie. Od czasu premiery oryginału minęło wszak sporo czasu; pojawiły się nowe pokolenia słuchaczy i oczywiście DJ’ów.

A co do konkretów. Obecny wskaźnik „Brother Louie” oceny przez DJ’ów to 2,79 punkta (w skali 5) i pozycja w czwartej 10 na liście pobrań. A więc „szału nie ma”. Tydzień to jednak mało czasu, więc trzeba jeszcze poczekać na tzw. większą próbę. Podobnie było z niedawna premierą „Vamos a La Playa” (Tom Novy), która ruszyła słabo, a teraz jest na … nr 1 pobrań! Ma jednak dużo lepszy wskaźnik, bo 4,05.

Niezależnie od tego zostawiamy Was z własną oceną wersji VIZE & Imanbek. Przypomnijmy sobie oryginał, bo nie było okazji.

 

 

„Brother Louie” pojawił się 27 stycznia 1986 roku. To pierwszy singiel Modern Talking z ich trzeciego albumu, „Ready for Romance”, a zarazem ich czwarty z rzędu singiel, który znalazł się na szczycie niemieckiej listy najpopularniejszych singli, po „You’re My Heart, You’re My Soul”, „You Can Win If You Want” i „Cheri, Cheri Lady”. Było to już 3 marca tego roku. Spędził cztery tygodnie na szczycie i łącznie 17 tygodni na liście. W Wielkiej Brytanii osiągnął czwarte miejsce na listach przebojów i zdobył status „srebro” za sprzedaż ponad 250 000 sztuk. „Brat Louie” uzyskał również taki sam certyfikat we Francji za sprzedaż ponad 250 000 sztuk.

 

Brother Louie vize imanbek modern talking bohle W Polsce zrobił sporą furorę, głównie na dyskotekach. W 1998 roku, niedługo po ponownym połączeniu się duetu, ukazała się zremiksowana wersja singla zatytułowana „Brother Louie ’98”. Singiel, wydany w nowej okładce, również odniósł sukces.

Zdobył złoto we Francji za sprzedaż ponad 250 000 sztuk. Singiel znalazł się w pierwszej dwudziestce w Niemczech i Austrii, udało mu się znaleźć się na pierwszym miejscu na Węgrzech i pierwszej piątce we Francji i pierwszej dziesiątce w Szwecji.

Tajemnica sukcesu tkwiła w tym, że zawierała wersję z rapem. Jego autorem był Eric Singleton.