TROMPETA Willy William

Utwór “Infinity” to chyba najbardziej znany instrumentalny przebój w historii muzyki, przynajmniej ten tanecznej. Kilka lat temu doczekał się wersji  wokalnej,  a dziś powraca w jeszcze inny sposób i pod innym tytułem. To “Trompeta”.

 

 

Klasyk Guru Josha zostanie z nami na zawsze, bo powraca w coraz to nowych formach. Tym razem francuski wokalista Willy William wykorzystał motyw główny utworu i nadał mu brzmienie inspirowane latynoską i karaibską muzyką. Oto ?Trompeta?.

Francuski DJ, producent i piosenkarz, znany z przebojów “Ego” i “Mi Gente” tym razem uderzył w klimaty latino i dance. Słychać go śpiewającego po hiszpańsku, a całość skojarzy wam się z “Samba de Janeiro”. Ma zresztą coś z klimatu karnawału i na pewno lata. W środku utworu pojawia się nawet ” ooooooo….” i temu podobne. Jest bardzo rozrywkowo.

Wersja “Extended Mix” dostępna jest dla DJ-ów w Polsce tylko w serwisie digital dj ! Utwór, po tygodniu, jest #1 na Digital DJ Chart.

William mówi:

  • ?Trompeta to piosenka, która w pełni reprezentuje mnie jako artystę. Próbka reprezentuje moją miłość do kultury tanecznej lat 90. z czasów, kiedy byłem jako DJ. świąteczny hymn, który celebruje życie i zaprasza cały świat do tańca, tak jak zrobiło to ?Mi Gente?.

O nim

Willy William stał się międzynarodową sensacją po wydaniu ?Mi Gente?, z J Balvin. Utwór był popularny także u nas. Pamiętamy go z licznych udanych remiksów.

Utwór otrzymał pochwały od takich jak Barack Obama, który ogłosił ?Mi Gente? jako swoją ulubioną piosenkę roku nr 1, i wzbudził również podziw Beyoncé. To doprowadziło ją do wydania oficjalnego remiksu, który zgromadził ponad 104 miliony wyświetleń na samym YouTube.

Sam wideoklip liczy ponad 3 miliardy wyświetleń na YouTube. “Mi Gente” jest częścią tzw. Spotify Billions Club, ponieważ przez 12 kolejnych tygodni utrzymywał pierwsze miejsce na Spotify Global na całym świecie w ponad 55 krajach.

W całej swojej karierze urodzony we Francji DJ i autor tekstów produkował na całym świecie hity, takie jak wspomniany ?Mi Gente?, ?Goodbye? z Jasonem Derulo, Davidem Guettą i Nicki Minaj. Ostatnio zrobił ?MAMBO?, ze Steve Aoki, Sean Paul, El Alfa i Sfera Ebbasta & Play-N-Skillz.