comanchero blow up inc raggio di luna

„Comanchero” to jakby nieco zapomniany, a kiedyś bardzo popularny przebój italo disco na naszych parkietach. Kiedyś Raggio di Luna, dziś – Blow Up Inc.

 

Najlepiej muzykę italo disco odświeżają Włosi i tak też jest w tym przypadku. To juz kolejny hit czasów popularności italo disco, który ostatnio do nas powraca. „Comanchero” z pewnością pamiętaja polscy DJ’e, bo utwór w tym tygodniu dotarł do Digital DJ Top 10. Poznajmy nową wersję przeboju dekady 80 i jego historię. Na początek  ta premierowa.

 

Blow Up Inc. jak informuje Facebook to ponoć team produkcyjny mający na swoim koncie ogromna liczbę streamów. Być może tak jest, ale nie wiemy kto naprawdę ukrywa się pod ta marką.

Trzeba przyznać, że w tym coverze zadbano o zachowanie klimatu brzmień italo disco. Można powiedzieć, że właściwie odświeżono tylko oryginalne brzmienie. Możecie to zresztą ocenić sami porównując z oryginałem.

O oryginale

„Comanchero” to piosenka formacji Raggio Di Luna aka Moon Ray. Napisali go Aldo Martinelli i Simona Zanini. Wydano go 1984 roku.

 

Raggio Di Luna lub Moon Ray to projekt disco Italo , w skład którego wchodzą (wchodzili) producenci Aldo Martinelli i Fabrizio Gatto oraz wokalistki Simona Zanini i Mandy Ligios. Ta ostatnia również nagrywała jako „Comancero”.

Znani są z piosenki głównie właśnie z „Comanchero”, która stała się przebojem w całej Europie, osiągając 3 miejsce na listach przebojów w Niemczech, 2 – w Austrii , 4 – w Szwajcarii i 5 – we Francji. We Włoszech – 17. Znani sa także z innych projektów tamtych czasów. Doctor’s Cat, Martinelli, Topo & Roby czy bardzo u nas popularna Radiorama.

W 1997 roku piosenka została coverowana i wydana jako singiel przez grupę Robin Cook.