Desolee (Paris/Paname) – Shanguy. Czy ten trudny tytuł da się polubić?

Shanguy Desolee

Każda premiera tej hitowej formacji z Francji automatycznie wzbudza nasze zainteresowanie. Tak jest i tym razem, bo lubimy w Polsce muzę Shanguy. Czy ten nowy kawałek też da się polubić? Posłuchajmy i oceńmy go. Oto “Desolee (Paris/Paname)”. Przy okazji zobacz Shanguy Top 10.

 

 

 

 

 

“Desolee (Paris/Paname)” to jak dla nas dość skomplikowany tytuł po francusku. W dodatku spolszczony, bo dla lepszej identyfikacji bez francuskich oryginalnych liter. Czy jednak ten utwór o takim zawiłym dla nas tytule dla się polubić? Od razu odpowiadamy, że Tak. I nie dlatego, że Shanguy ma u nas kredyt zaufania jako artysta lubiany przez większość didżejów w Polsce.

Oto już gotowy wideo klip.

 

“Desolee” – co znaczy “przepraszam” – to utwór zrobiony w bardzo lekkiej konwencji House, bo zainteresuje także fanów muzyki Dance. Ma bowiem bardzo prostą linię melodyjną i prosty tekst z przebojowymi zaśpiewami. Znakomicie wokalnie sprawdza się Shady – wokalistka, którą usłyszeliśmy już w poprzednim utworze “Toukasse”. To właśnie jej wokal robi tu świetny klimat, w którym świetnie Shanguy wpasowali aranż utworu. Pomysł pomieszania słów z francuskiego, angielskiego, włoskiego i hiszpańskiego bardzo efektowny.

Jest spora szansa, że utwór “Desolee” dołączy do pokaźnego zbioru sukcesów Shanguy: ponad 45 milionów wyświetleń teledysków i 35 milionami streamów do „La Louze”, „King Of The Jungle” i „Toukassé”, Złotą i Platynową Płytą w Polsce.

 

Shanguy DesoleeDlaczego „Paris/Paname”? Panama”?

„Paris/Paname”? Panama – tak Paryż nazywają sami Paryżanie. Określenie to pochodzi od słynnych panamskich kapeluszy noszonych w XX wieku przez robotników pracujących przy wykopie kanału o tej samej nazwie.

Jednak w tym singlu Shanguy chce przekazać inne znaczenie prezentując Paryż jako jako eleganckie miasto żyjące dniem wśród zabytków i historii, a Panamę jako tajemnicze, mroczniejsze miasto tętniące życiem w nocy.

Jako rodzaj kontrastu między dobrem, a złem.

 

Przy okazji podsumujmy wyniki Shanguy jeśli chodzi o popularność wśród didżejów w Polsce.

Oto 10 ich najbardziej udanych produkcji zdaniem polskich didżejów.

 

Digital DJ Shanguy Top 10

  1. La Louze Extended Mix
  2. King Of The Jungle Extended Mix
  3. Toukassé Get Better Remix
  4. Toukassé Kanu Extended Mix
  5. La Louze Gian Nobilee & Pop Cultur Extended Mix
  6. La Louze Hiisak Extended Mix
  7. La Louze Djs From Mars Club Mix
  8. King Of The Jungle MAGH Remix
  9. King Of The Jungle Luke DB & Attilson Extended Mix
  10. Time Shanguy Remix ( remiks dla Viki Gabor!)