Wankelmut House Promo Feder AFTR SUN

Oto pięć naszych typów wybranych w nowości muzyki House, które pojawiły się w tym tygodniu. Dominują klasyczne brzmienia, oczywiście w dodatkiem tych aktualnych. Oto DJ Antonio & Aris, Inner City, Santeli & Rich James, Galantis, Glass Petals.

 

 

 

 

 

 

DJ Antonio to jeden z najbardziej u nas znanych producentów z Rosji. U nas najlepiej przyjęły się takie takie single jak „Out My Mind” i „007” z Bright Sparks, ale przede wszystkim Jego remix „Nie mów mi nie” dla Marta Gałuszewska.

Z wokalistką Aris producent już wcześniej nagrywał utwór „S.O.S.”. Ten najnowszy pt. „Stop” jest jak najbardziej charakterystyczny Vocal house (z dodatkiem specyficznego basu) do tego co znamy z wcześniejszych produkcji.

 


Kevin Saunderson aka Inner City w kolejnej znakomitej produkcji. Znajdziecie go nawet na płycie Armin Van Buurena „Balance„. Tym razem przedstawia autorska kompozycję i produkcję „Believe”, która nawiązuje do klasyki House. Brzmi jednak bardzo nowocześnie. Świetny wokal czarnoskórej Steffanie Christi’an.

 


Duet Galantis postafi zrobić raz mało dla nas ciekawa muzę, a czasem znakomitą, Wynika to pewnie z potrzeby eksperymentowania, bo rozstrzał gatunkowy jaki serwują nam panowie Christian „Bloodshy” Karlsson of Miike Snow i Linus Eklöw aka Style of Eye jest spory: dance, trap, deep house.

Tym razem zrobimy całkiem fajy kawłek vocal house z domieszką dance. Nas jednak zaskakuje wokalna obecność legendarnej gwiazdy muzyki country – Dolly Parton oraz Mr. Probz. Powinniście go kojarzyć z hitu „Waves”, który znakomicie zremiksował Robin Schulz.

Utwór „Faith” idzie z bardzo lekką stopą i ma delikatny dodatek brzmień future house. bierze nieco Szkoda,że taki krótki.

 


Mało znany u nas duet producencki Glass Petals utworzyli Felix Cartal i Johnny Jover; obecnie tego pierwszego zastąpił Taelor Deitcher. „Simulation” – wydany w labelu Heldeep – to mieszanka brzmień, której schemat kojarzy nam się z muzą electro, z lat 90-tyc, bo słychać tu trochę takiego oldchool i podane to jest na podkładzie prostej, bujającej stopy.


Włosko-brytyjski duet producentów Santeli & Rich James wydał w Sirup Music  utwór „Call my Number”, który może Wam się spodobać, bo ma charakterystyczny lajt motif i dość prosta melodia jak i stopa powodują, że utwór jest łatwo przyswajalny. Noawiązuje do piano house.

 

 

 

Zobacz poprzedni PROMO HOUSE