Armand Van Helden Promise Land Skullwell

Dwa hity. Jeden ma dokładnie 15 lat, drugi – 43 lata. Ten pierwszy jest bardzo rzadko przerabiany, drugi – często. Mowa o Armand Van Helden i KC & Sunshine Band, których klasyki  przerabia młode pokolenie producentów Promise Land & Skullwell i Gary Caos. Zobaczcie jak to się robi!

 

Label Hexagon co jakiś czas raczy nas zaskakującym coverem. Tak jest i tym razem, bo nie pamiętamy przeróbki tego hitu, który powstał dokładnie 15 lat temu. Stworzył go Armand Van Helden.

“My my my” w nowej wersji idzie z linia melodyczną oryginału i ma dołożone sporo dźwięków future. Stworzyło to dwóch producentów z różnych stron świata. Bardziej znany jest Włoch – Promise Land, którego możecie pamiętać z remiksu dla Alex Gaudino “What a Felling”; ma sporo własnych produkcji lub kooperacji jak np. Dimitri Vegas & Like Mike and Promise Land “Alarma” i sporo innych. Skullwell to młody producent z Brazylii – Pedro Moraes.

Oto oryginał.

 

?My My My? to utwór producenta, ale przede wszystkim DJ’a -0 to Armand Van Helden. Piosenka zawiera sampla utworu ?Comin ‘Apart? Gary Wrighta. Utwór został wyprodukowany w 2004 roku i znalazł się na płycie “Nympho”. Wydany jako singiel dostał się do Top 10 najpierw w Australii, potem w Belgii, Danii i Norwegii, osiągając 15 miejsce na brytyjskiej liście singli.

Alternatywna wersja ?My My My?, stylizowana na ?MyMyMy? i zawierająca wokale Tary McDonald, została wydana w 2006 roku i osiągnęła największy sukces w Wielkiej Brytanii, co zajęła trzy miejsca powyżej oryginału czyli #12.

 

 


Ten włoski DJ i producent to bardzo pracowity człowiek – sporo produkuje, ostatnio coraz częściej w nawiązaniu do starowi. Nie pierwszy zresztą raz przerabia klasyka KC & The Sunshine Band.  Tym razem jest to utwór mający tytuł w oryginale “(Shake, Shake, Shake) Shake Your Booty”. Nowa wersja Gary Caos to typowy nakręcający House, w tym przypadku z dawka oryginalnego funky disco. Dzięki temu mamy tu całkiem zgrabne połączenie starego z nowym.

Oto oryginał.

 

?(Shake, Shake, Shake) Shake Your Booty? to piosenka nagrana i wydana w 1976 roku przez KC & Sunshine Band na ich albumie “Party 3”.  Utwór stał się trzecim hitem numer jeden na liście Billboard Hot 100, a także ich trzeci numer jeden na liście Hot Soul Singles. Z nagraniem wiązały się w tamtych czasach kontrowersje, bo  wówczas teksty zostały zinterpretowane przez wielu jako mające podteksty seksualne.

Stroną B singla “Shake Your Booty” była ?Boogie Shoes?, która później stała się hitem, gdy pojawiła się na ścieżce dźwiękowej słynnego filmu “Saturday Night Fever” w 1977 roku.

Jeszcze jedna ciekawostka. ?(Shake, Shake, Shake) Shake Your Booty? jest rekordzistą jako jedyny tytuł spośród utworów numerów 1 z list przebojów, ze słowem powtórzonym wielokrotnie, bo refren składa się z wyrażenia tytułowego ze słowem ? shake ?pojawiający się osiem razy!