Don't be shy tiesto Karol G
Tiesto i Karol G (fot. Warner Music)

W “Don’t be shy” Tiesto przekracza kolejna granicę w swojej karierze. Jednym się to podoba, innym nie. Ale nie ma się co na niego obrażać. W tym najnowszym utworze  towarzyszy mu Karol G.

 

Tijs Verwest aka Tiesto prowadzi, można powiedzieć, podwójne muzyczne życie. Kilka dni temu przedstawialiśmy jego nową klubowa produkcję “Elements of new life”, zastanawiając się przy tym czy Trance powraca na dobre; dziś jest to utwór zupełnie inny “Don’t be shy“.

Parafrazując tytuł utworu, można powiedzieć, że Tiesto nie ma oporów przed robieniem takiej lekkiej muzyki. Tym razem jest to stylistyka Slap Dance – tak można to określić. To prosta melodia, tekst (“la la la”) i nieskomplikowany beat. Nie on pierwszy zresztą robi taka muzę. Najlepszym przykładem jest David Guetta. Dla fanów klubowej muzy zamienia się w … VER:WEST.

Don't be shy tiesto karol g
Tiesto (fot. Warner Music)

Przypomnijmy, we wrześniu 2020 roku ukazał się singiel “The Business“, który ma już ponad miliard odsłuchów. Dotarł na 1. miejsce amerykańskiej Dance Charts.

Dlatego “Don’t By Shy” to zapewne pomysł wydawcy, aby Tiesto poszedł jeszcze bardziej w kierunku szerokiego odbiorcy, nawet tego nastoletniego. Nie należy zatem obrażać się na producenta, bo jak wspomnieliśmy nie odchodzi on od dźwięków, za który kocha go mnóstwo ludzi na świecie. Oto co mówi, przy okazji premiery tego utworu:

  • “Karol G jest niesamowicie utalentowaną supergwiazdą i genialnie sprawdziła się w tej piosnce. Kiedy tylko usłyszałem jej gładki wokal w “Don’t Be Shy”, od razu wpadł mi w ucho. Bardzo się cieszę, że mogę podzielić się tym utworem z fanami nas obojga na całym świecie” – powiedział Tiësto.

W ramach swej rezydencji w Las Vegas, Tiësto rozpocznie serię letnich występów pod hasłem “Don’t Be Shy Las Vegas”. Teledysk do nowego singla zostanie zaprezentowany na ogromnym telebimie na West Tower.

O Niej

Światowej sławy międzynarodowa artystka, Karol G, stała się w ostatnim czasie nie tylko jedną z ikon popkultury, ale i jedną z najbardziej wpływowych gwiazd sceny latynoskiej. Współpracowała z takimi gwiazdami jak Anuel, Bad Bunny, J Balvin, Luis Fonsi, Nicki Minaj, Nicky Jam, Ozuna, Quavo czy The Jonas Brothers. Jest wokalistką i autorką największych latynoskich hitów, w tym “Tusa” z Nicki Minaj (największy latynoski przebój 2020 roku).

Karol G to laureatka Latin Grammy i wielu innych nagród. Na koncie ma 50 diamentowych certyfikatów zdobytych w USA. Z końcem 2020 roku magazyn Billboard po raz drugi z rzędu przyznał jej tytuł latynoskiej gwiazdy numer 1 na świecie. Liczby mówią zresztą za siebie. Karol G ma 20 milionów streamów na świecie i ponad 80 milionów fanów w mediach społecznościowych.

Najnowszy album artystki, “KG0516”, okazał się największym hiszpańskojęzycznym debiutem latynoskiej artystki. Płyta znalazła się na 1. miejscu list “Top Global Album Debuts” Spotify, “Top Latin Albums” Apple oraz “Top Latin Albums” Billboard. W ciągu pierwszego tygodnia “KG0516” rozeszło się w nakładzie 24 tysięcy sztuk, a obecnie ma 11 miliardów łącznych streamów audio i wyświetleń wideo we wszystkich platformach cyfrowych.

Karol G mówi:

  • “Współpraca z Tiësto to jedna z największych i najpiękniejszych niespodzianek, jaka mi się przydarzyła w tym roku. Na mojej playliście jest wiele jego piosenek i często ich słucham. Kiedy dostałam propozycję, by z nim współpracować, a na dodatek zaśpiewać moją pierwszą piosenkę po angielsku, osiągnęłam najwyższy poziom ekscytacji. Po pierwsze to możliwość współpracy z Tiësto, po drugie okazja, by nagrać piosenkę w całości po angielsku. Zawsze chciałam być fani kojarzyli mnie ze śpiewaniem po hiszpańsku, ale uważam, że fajnie jest czasem poeksperymentować, poszerzyć horyzonty i spróbować trafić do innego odbiorcy”