The Business – czy Tiesto otwiera nowy etap w karierze?

the business tiesto

Tydzień przerwy, a ten producent znów serwuje nam premierowy utwór, ale tym razem jest to tytuł większego kalibru, bo utworem “The Business” Tiesto jakby otwierał kolejny etap w swojej karierze.


To już 23 lata jak ten producent uruchomił swój pierwszy label Black Hole Recordings. Zaczynał od muzy Trance, robił House, a czasem jeszcze lżej by ostatnio znów powrócić bliżej typowej EDM, najczęściej w ramach własnego labela Musical Freedom. Jego najnowszy utwór “The Business” podobno zwiastuje nowy etap z Jego karierze.

“The Business” to pierwszy singiel wydany w barwach Atlantic Records – wydawcy należącego do Warner Music. Sama muzyka nie zaskakuje niczym odkrywczym, ale teledysk wygląda bardzo atrakcyjnie.

Wyreżyserował Christian Breslauer. W klipie występuje popularny komik Casey Frey. Klip miał premierę po występie Tiesto w Red Rocks Amphitheatre, jednej najbardziej niezwykłych koncertowych lokalizacji. Na wirtualnej tanecznej imprezie pojawiło się wielu artystów, a komu umknęła transmisja, może raz jeszcze obejrzeć występ na kanałach Tiësto oraz ekskluzywnie w Polsce na fanpage’u Sunrise Festival.

Od dawna tworze muzykę, którą kocham, ale kiedy pojawia się piosenka taka jak ta, wiesz, że to coś wyjątkowego. Cieszę się, że w końcu mogę się nią podzielić ze światem. Jestem szalenie podekscytowany, zaczynając nowy rozdział kariery z ekipą AtlanticRecords. To pierwszy z wielu nowych utworów” – mówi Tijs.

Śledzę niezwykłą karierę Tiësto od ponad 20 lat i od dawna marzyłem, by dołączył do Atlantic. Jest innowacyjnym DJ-em i pionierem gatunku EDM, który zrewolucjonizował scenę taneczną. Zawsze patrzy w przyszłość i wciąż rozwija swą sztukę, podążając w nowych kierunkach i otwierając się na nowe muzyczne widoki. Wszyscy w Atlantic jesteśmy zachwyceni, że dołączył do naszej rodziny” – mówi prezes Atlantic Records, CraigKallman.

the business tiesto

Tiësto to artysta, którego nie trzeba przedstawiać. Laureat Grammy, zdobywca platynowych płyt i międzynarodowa ikona. DJ i producent, który otrzymał tytuł Największego DJ-a wszech czasów w plebiscycie “Mixmaga”, trafił na szczyt zestawienia DJ-ów “Rolling Stone’a” i został nazwany Ojcem chrzestnym EDM przez “Billboard”.  Od podziemnych bangerów po luksusowe występy w Las Vegas, Tiësto stworzył patent na bycie światową gwiazdą współczesnej sceny tanecznej.

Tiesto (fot. Ramona Rosales)

W swoim stylu, Tiesto nadal przekracza granice gatunków i wciąż rozwija się w swym fachu. Zważywszy, że ma na koncie ponad 36 milionów sprzedanych albumów oraz łącznie 8 miliardów streamów, a także ponad 30 milionów fanów w najróżniejszych zakątkach globu, śmiało można uznać, że z singlem “TheBusiness”, Tiësto jest gotów, by zdominować listy przebojów i radiowe rozgłośnie.

Czy “The Business” będzie hitem na miarę tych największych, których ma wiele na swoim koncie? Przekonamy się niebawem, a póki co przypominamy 10 najpopularniejszych wśród polskich DJ’ów utworów Tijsa Michiel Verwesta.

Tiesto Top 10

  1. Tiesto, Jonas Blue & Rita Ora Ritual Original Mix
  2. Tiësto feat. Bright Sparks On My Way Extended Edit
  3. Tiesto & Dzeko ft. Preme & Post Malone Jackie Chan Extended Mix
  4. Ed Sheeran Happier Tiesto AFTR HRS Remix
  5. Tiesto & KSHMR ft. Vassy Secrets Original Mix
  6. P!nk What About Us Tiesto s AFTRHRS Remix
  7. Tiesto & Mabel God Is A Dancer Original Mix
  8. Tiesto & Oliver Heldens ft. Natalie La Rose The Right Song Extended Mix
  9. Tiesto & Mesto Coming Home Extended Mix
  10. Tiesto Grapevine Tujamo Extended Remix