Lionheart (Fearless) Joel Corry i Tom Grennan

Festiwalowo, ale nietypowo, bo sam festiwal jest nietypowy , kiedy mówimy o eventach na powietrzu. Zwykle są to energetyczne kawałki EDM, tymczasem tu mamy…piosenkę. Dlaczego tak lekko tym razem “poszedł” Joel Corry?

 

 

Po wakacjach wypełnionych występami na koncertach i festiwalach, np. na Ibizie i w Las Vegas, Joel Corry przedstawia nowy singiel “Lionheart (Fearless)”. Powstał we współpracy z nominowanym do nagrody BRIT wokalistą, Tomem Grennanem.

 

Nietypowo, jak na Joela Corry, bo mamy tu do czynienia właściwie z piosenką, a nie jakimś klubowym utworem. To prosta melodia i aranż i ten patetyczny wokal Toma Grennana. Dlaczego tak?

Odpowiedź zdaje się dawać przeznaczenie “Lionheart (Fearless)”. To hymn festiwalu innego niż większość takich sporych eventów na powietrzu. Ten odbywa się w Wlk. Brytanii, na południu, na wyspie. Jak piszą organizatorzy:

 “Festiwal Lwiego Serca” to okazja, by dołączyć do społeczności, dobrze się bawić i spotkać Boga na świeżym powietrzu!”

Jest to więc impreza która o charakterze po części religijnym, ale – co ciekawe – połączona z muzyką taneczną.

Piosenka powstała podczas kilku sesji, które Corry i Grennan odbyli pod koniec 2021 roku. “Lionheart (Fearless)” to pełen empatii, porywający taneczny utwór, łączący imponującą produkcję Joela z fantastycznym głosem Toma.

Mówią o utworze…

Joel: – Jestem podekscytowany współpracą z moim kumplem, Tomem Grennanem. Tom jest niesamowitym artystą, w szczytowej formie. Ta piosenka to nowy kierunek dla mnie i ewolucja mojego brzmienia. Chciałem stworzyć hymn na główne sceny festiwali. Nie mogę się doczekać, aby wykonywać go z Tomem na całym świecie.

Tom: – “Lionheart” to wezwanie do broni. Ludzie żyją teraz w niepewnych czasach, a ta piosenka jest o znalezieniu siły, by walczyć w obliczu przeciwności. Mam nadzieję, że wszyscy będziecie mieli taką samą frajdę słuchając ten singiel, co Joel i ja, tworząc go.

“Lionheart (Fearless)” to następca przeboju “HISTORY”, ale na naszych parkietach najlepiej do tej pory “szalały” przynajmniej dwa kawałki Joela. To “Out out” i “Head & Heart”. Bardzo się podobał także remiks Joela do utworu “Bad Habits” Eda Sheerana.

Tom Grennan niedawno ogłosił nową trasę koncertową po Wielkiej Brytanii, a na początek 2023 roku zaplanował premierę swojego trzeciego studyjnego albumu, “What Ifs & Maybes”.

Uznawany jest za artystę muzyki pop, ale o nie jest jego pierwsza kolaboracja z klubowym producentem. W 2021 nagrał “By Your Side” z Calvinem Harrisem. Co u nas zostalo bardzo dobrze przyjęte.