EDM Promo Fritz Kalkenbrenner

Muzyka EDM to różne kierunki, nie tylko ostre i energetyczne kawałki. Mieszane są style muzyczne, z hip-hop włącznie. Oto kilka nowości, które Wam polecamy. Fritz Kalkbrenner, Tom & Jame, Ummet Ozcan ft. Robin Valo, Jasted & Chester Young ft. LexBlaze i MorganJ

 

 

 

 

 

 

 

Po niezwykłych sukcesach albumów ?Ways over Water? z 2014  roku oraz ?Grand Depart? z roku 2016, oraz podboju niemieckich list przebojów, Fritz Kalkbrenner ? popularny producent muzyczny z Berlina, zapowiada nowy album ? ?True Colours?. Będzie to już szósty krążek artysty!

Fritz Kalkbrenner to brat słynnego Paula. W przeciwieństwie do swojego brata tworzy muzykę bliższą klubowemu mainstreemowi niż underground. Jego nowy utwór “Kings & Queens” to zupełnie inne ujęcie Electronic Dance Music. Słychać ciekawe ambientowe brzmienia towarzyszą kołyszącemu beatowi House. Trochę tu chillout. Klimatyczna muza. Elektroniczne lecz vintage?owe brzmienie, stylowy, swoisty wokal, melancholijny synth, oraz swobodny, lekki beat.

Artysta publikuje również remixy ?Kings & Queens?, które są wynikiem współpracy z  wybitnymi, niemieckimi DJ-ami ?  Julianem Wassermannem, Ruede Hagelsteinem oraz duetem Stil & Bense. Remixy są klubową reedycją oryginału, która świetnie spaja się z ostrym wokalem Fritza, oraz tworzy zupełnie inne odsłony utworu.


Ummet Ozcan znany jest u nas z wielu utworów, ale dwa najbardziej popularne to “Revolution” R3hab & NERVO & Ummet Ozcan i “Low Rider” Ummet Ozcan & War. Ten nowy “I don’t care” to mieszanka trance i progressive House. Niewątpliwą zaletą nagrania jest wokal Robin Valo, który znany jest m.in. ze współpracy z Mike Williams.

 


Duet Tom & Jame znamy z obecnie bardzo popularnej przeróbki klasyka “Get get down”. Panowie Thomas Wijnenga
i Jaime Linde tym razem zrobili autorski kawałek “New World sound” w zdecydowanie mocniejszym stylu. Bardzo nam podoba się “dziura” w środku utworu, gdzie pojawia wokal w stylu ragga muffin.

 


Z labela Dharma (Spinnin Records) pochodzi utwór Jasted & Chester Young “Hypnotize”. Świetnym partiom rapu towarzyszy ciekawie wykręcony motyw. Wstawki trapowe świetnie zwiększają dramaturgię (i energię) kawałka. Jasted tworzą dwaj Rosjanie: Valery Shamtyukov i Vladislav Kalinichenko. Chester Young to ich ziomal, zaś LexBlaze  pochodzi z Londynu.

 


https://soundcloud.com/wl121/morganj-let-it-go-preview

MorganJ to producent z Włoch. Naprawdę nazywa się Daniele Morganti. Nagrywa od 2013 roku. Jego nowy kawałek “Let it go” (Hexagon) osadzony jest na stopie House, ale zaaranżowany ciężkimi acidowymi brzmieniami. To nieco inne spojrzenie na muzykę Big Room.

 

 

Zobacz poprzednie EDM PROMO