elements of new life breathe again verwest blasterjaxx trance edm news

Coraz więcej brzmień Trance pojawia się w utworach producentów muzyki EDM. To już nie tylko energia, ale barwa brzmień, a czasem jedno i drugie jak w Rave. Innym razem to nawet elementy zwykłego Dance. Oto przykłady: VER:WEST, Blastejaxx & Blackcode ft. Robbie Rosen, Yves V & Robert Falcon & Jimmy Clash, Skytech, DJ Kuba & Neitan, Chocolate Puma i Falk.

 

Już kiedyś padło to pytanie: “czy muzyka Trance wraca na salony”. Okazało się, że nie. Tym razem wydaje się, że producenci stęsknili się za tym gatunkiem, kiedyś szalenie popularnym. To brzmienia wraca sam mistrz czyli Tiesto, który z tej okazji “ochrzcił” się przydomkiem VER:WEST. Dla niezorientowanych, nazywa się Tijs Verwest. Oto “Elements of new Life”…

W 2007 roku producent wydał album “Elements of Life”, więc warto zwrócić uwagę na sam tytuł – doścd symboliczny tytuł – “Elements of new Life”. A muzycznie brzmi to interesująco, bo Tiesto nie idzie na energię (mamy trochę tego dosyć), ale skupia się na barwach brzmień. A więc jednak … nowe życie muzyki Trance.

Tak przy okazji; oto inne , mniej znane aliasy Tiesto: Da Joker, DJ Limited, DJ Mephisto, Drumfire, Handover Circuit, Loop Control, Passenger, Roberto Scilatti, Roze, Stray Dog, Tom Ace, TST, Wild Bunch.

 

Nawet nasi ziomale czyli Skytech, DJ Kuba & Neitan postanowili w “Like a Melody” zagrać ostrzej, właśnie w trance’owym kierunku.

 

Idir Makhlaf i Thom Jongkind czyli Blasterjaxx oraz mało nam znany Blackcode to jeszcze inne spojrzenie na Trance. Lato wpadająca prosta melodia “Breathe again” i do tego “la la la” brzmią całkiem OK. Bardzo dobrze zaśpiewany wokal niejakiego Robbie Rosen‘a.

Blackcode a.k.a. Lorenzo Lustrissimi to producent z Włoch, działający już kilka lat, ale u nas możecie go znać z utworu “Scars”.

 

Dla takich producentów jak Yves V czy Robert Falcon nie jest problemem przeskoczyć ze słodkiego Deep House na ostry Tech Trance w nowym utworze pt. “Forget You”.

 

Gaston Steenkist i René ter Horst aka Chocolate Puma to z pewnością weterani klubowej muzy. działają już ponad 20 lat. W “Rock your body” zaskakują nas pozytywnie mocnym technicznym acidowym brzmieniem. Dawno nie było czegoś takiego.

 

Utwór Moritz Quinten Falk to zupełnie inny przykład mieszania gatunków. “Chopper” to “zabrudzony” Bass House zmieszany z Progressive, hardstyle i chwilami przeplatany Trance.

… i tak można by jeszcze sporo tytułów wymienić ….