family affair, dance for me, david guetta remix mary j blige

„Family Affair” to jeden z tych przebojów gatunku muzyki R’n’B, które spodobały się na naszych parkietach. Zwłaszcza w ich zremiksowanych wersjach, które często pojawiały się wraz z oryginałem. Po 21 latach pojawia się oficjalny remiks.

 

Dziś ten utwór z zremiksowanej wersji nazywa się „Family Affair (Dance For Me)„.

 

David Guetta mając do dyspozycji oryginalny znakomity wokal Mary J. Blige wykonał lekko minimalistyczną robotę. Zrobił bardzo skoczny taneczny produkt, który moze się spodobać u nas. Tym bardziej, że DJ’e – wiemy to od lat – lubią ten utwór. Pojawia się on nawet , od czasu do czasu , w tanecznych remiksach-coverach (zobacz Richarda Greya) i oczywiście bootlegach.

Mamy więc niebywała gratkę w postaci oficjalnego remiksu.

David Guetta z ponad 14 miliardami globalnych streamów, 50 milionami sprzedanych płyt na całym świecie i dwiema nagrodami Grammy na koncie (oraz 10 nominacjami do amerykańskiej nagrody muzycznej), David Guetta nieustannie udowadnia, dlaczego jest najbardziej cenionym artystą elektronicznym naszego pokolenia.

Kilka dni temu pojawiła się inna jego premiera – utwór „Take me back”, z Lewisem Thompsonem.

Oryginał

” Family Affair ” to utwór amerykańskiej wokalistki Mary J. Blige . Powstał w 2001 roku. Trafił na jej piąty album studyjny, „No More Drama”.

 

Singiel znajdował się na szczycie listy Billboard Hot 100 przez sześć tygodni, począwszy od 3 listopada 2001roku.

Był to pierwszy i jedyny singiel Blige na liście Hot 100, a także jej pierwszy singiel w pierwszej dziesiątce od pięciu lat.

Poza Stanami Zjednoczonymi piosenka znalazła się na pierwszym miejscu we Francji i w pierwszej dziesiątce w 14 dodatkowych krajach w Europie i Oceanii, osiągając drugie miejsce na Eurochart Hot 100 .