DJ Raport poleca: SUNGLASSES AT NIGHT Heidi Klum

Czy seksowna dziewczyna + top producent + odświeżenie = przebój? To zależy kto pyta i kto słucha, i kto jest odbiorcą. Nas interesuje oczywiście dancefloor. Oceńmy zatem czy nowa wersja hitu dekady ’80 sprawdzi się po 40 latach.

 

Właściwie odpowiedź już znamy, bo wystarczył na to tydzień. “Sunglasses At Night” w nowej wersji Heidi Klum , z udziałem Tiesto, dotarł już do Digital DJ top 10. Z naszych wewnętrznych statystyk radiowych, wiemy także, że utwór ma duży trend zwyżkowy w eterze.

Utwór ma jakby dwa aspekty: wizualny i muzyczny. Za tą pierwszą odpowiada w 100% Heidi Klum, a drugą zajął się Tiesto, choć oficjalnie nie figuruje jako wykonawca.

Supermodelka z Niemiec pokazuje swoje walory wizualne, a nawet tzw. sex-appeal, jak sami pewnie zauważacie. Jednak ważniejsze jest to, że fajnie koresponduje to z muzyką. Właściwie Tiesto nawet nie kreuje tu jakichś nowych pomysłów brzmieniowych, bo robi po prostu cover, wg współczesnego EDM. Jest tu trochę Bass house i trochę electro.  Nawet akordy są takie same.

No, ale atrakcyjność tej nowej wersji “Sunglasses at night” wynika właśnie z tego, że mamy ten kolaż wizualno-muzyczny. Hit gwarantowany!

O Heidi Klum

Heidi Klum przeszła wiele ścieżek podczas swojej długiej kariery. Jako supermodelka, bizneswoman, projektantka mody, prowadząca i producentka takich programów, jak “Germany’s Next Top Model“, “Project Runway” i “America’s Got Talent”.

Od wielu lat wywiera duży wpływ na branżę modową, kosmetyczną i technologiczną.

Utwór będzie lajt motywem nadchodzącego sezonu “Germany’s Next Top Model” (GNTM), który od 15 lutego będzie emitowany w Niemczech.

Sama opowiada jak to się stało…

  • Myślałam o tym momencie, kiedy w środku nocy jesteś na imprezie, już od dawna nie spałaś, makijaż się rozmazał, jesteś spocona i masz zeza i jedyne, czego pragniesz, to para okularów przeciwsłonecznych. Ta scena przypomniała mi kultowy hit z lat 80. “Sunglasses at Night” Corey Harta. Jestem przeszczęśliwa, że mogłam zremiksować i ponownie nagrać ten utwór z moim bohaterem EDM – Tiësto. Co za zaszczyt.

40 lat temu

Dla tych co nie wiedzą, przypomnijmy, że ten kawałek powstał w oryginale w 1983 roku.  Nagrał go wówczas Kanadyjczyk Corey Hart. Utwór dostał się do top 10 w USA i innych krajach. Tu jeszcze warto podkreślić jego oryginalność, bo oparty jest na tzw. arpeggio czyli specjalnym “łamanym” akordem.

Przez lata ten klasyk był przerabiany wiele razy, zrobił to nawet Alok.