i love to love tina charles bon enterdour

W dziś opisywanym przypadku mamy do czynienia z remiksem utworu popularnego wiele lat temu. Tina Charles i jej “I love to Love” była kiedyś popularna nawet w Polsce, choć dziś nie jest bardzo znana. Teraz jest okazja, aby przypomnieć tą sympatyczną piosenkę, bo mamy nowy remiks formacji Bon Entendeur.

 

Muzyka Disco miała swoje mega gwiazdy, pochodzące głównie z USA. Miała też wielu artystów jednego przeboju lub takich, którzy zabłysnęli lokalnie. Tina Charles i utwór “I love to Love” był bardzo popularny głównie w Wlk. Brytanii, gdzie powstał. W Polsce był grany głównie przez “Lato z Radiem”, ale nie był wielkim hitem polskich parkietów. Jak pokazał czas przebój ten jest jednak na swój oryginalny do dziś, choćby ze względu na swoją nietypową rytmikę. Do tego charakterystyczny wokal. Oto jego nowy remiks autorstwa Bon Endendeur.

 

Za nazwą Bon Endendeur ukrywa się trzech producentów z Francji: Arnaud Bonet, Nicolas Boisseleau i Pierre Della Monica. Jak widać producenci skupili się głównie na zachowaniu klimatu czasów Disco i tu można odczuć pewien niedosyt, bo po tego typu opracowaniach oczekujemy czegoś ekstra.

Porównaj z oryginałem.

 

 

Tina Charles to brytyjska piosenkarka disco najbardziej znana ze swoich solowych przebojów z 1976 roku “I Love To Love”. Także ” “Dance Little Lady Dance”.

i love to love tina charles bon enterdourTina Charles zaczęła jeszcze w 1969 roku, wspierana przez nieznanego wówczas Eltona Johna .

We wczesnych latach 70-tych była w żeńskim trio popowym Wild Honey. Także nagrała dużą liczbę anonimowych wokali do legendarnego programu z listą przebojów  “Top Of The Pops“.

Jej przełom nastąpił dzięki grupie 5000 Volts i disco hitowi “I’m On Fire” z 1975 roku, który stał się sporym hitem w UK. Praca sesyjna obejmuje również wspieranie Eltona Johna i Steve Harley & Cockney Rebel.