LOve us i love america Tommy Mambretti patrick juvet

Muzyka disco ma się znakomicie! Oto, tym razem, przykład nieco już zapomnianego wielkiego hitu tamtych czasów. Nazywa się “I love America”. Oto jego historia i nowa wersja.

 

W Polsce nie był tak popularny jak w Europie, ale historia zapisała “I love America” jako duży przebój 45 lat temu. Dziś hit disco powraca w nowym brzmieniu house pod tytułem “Love Us”. Zaczynamy, jak zawsze, od nowej wersji.

 

Oto mało znany utwór z lat 70-tych, który w tych latach był bardzo popularny. Był dokładnie 1978 rok. Utwór to “I love America” (patrz na dole artykułu), a śpiewał go Patrick Juvet.  Dziś odświeża go pewien producent, nadaje mu tytuł “Love us” [House Heads] i robi z niego modny obecnie disco house.

Autorem odświeżenia jest Włoski DJ/producent Tommy Mambretti. Przez długi czas mieszkał i pracował w USA, a po powrocie do kraju rozpoczął własny projekt. Inspiracje czerpie głównie ze świata muzyki House, regularnie łączy klasyczne narzędzia House z nowoczesnymi, modnymi melodiami. Rok temu poznaliśmy go z utworu “Tell The World”.

 

45 lat temu

? I Love America ? to utwór z 1978 roku szwajcarskiego piosenkarza Patricka Juvet‘a .

 

Osiągnął piąte miejsce na liście tanecznej w Stanach Zjednoczonych. W Wlk.Brytanii #12. Był też popularny w Szwecji, Holandi i Francji, a za Oceanem, jeszcze w Kandzie.

W 1996 roku utwór został zsamplowany na klubowe potrzeby jako ? America (I Love America) ? brytyjskiej formacji Full Intention .