Sober i Not my Baby-Inna i dwa nowe utwory> który lepszy? Wybierzcie sami!

Inna Sober

To już nie tylko kwestia pandemii, bo już wcześniej od jakiegoś czasu artyści publikują dużo częściej premiery niż to bywało kiedyś. Do tego grona dołącza znana nam doskonale Inna. “Sober” i “Not my Baby” to dwa Jej ostatnie utwory. Ale, który lepszy? DJ’e, zdecydujcie sami!

 

Inna to kolejna wokalistka, która nie ukrywa, że zaczęła tworzyć w domu. Widać to na jednym z nowych wideo klipów, który był wyprodukowany już w czasie Koronawirusa. Oto dwa nowe klipy “Sober” i “Not my Baby”, które pojawiły się w okresie ostatnich dni i tygodni.

Utwór został napisany przez Junior Olivier Frid, Larę Andresson, Michelle Buz, Inna i Fridolin Warcher. Za produkcję odpowiada Freedo, który wcześniej współpracował m.in. z Coldplay, Zarą Larsson czy The Chainsmokers! Do utworu powstał animowany lyric video z wokalistką w roli głównej. Za produkcję klipu odowiada Mihai Sighina.

 

„Sober” to świeży singiel w stylu EDM. Utwór został napisany przez Joachima Walkera (Coldabank), Jordana Shawa, Fridolina Walchera i wyprodukowany przez Freedo (Fridolin Walcher), producenta również ostatniego singla INNA „Not My Baby”, z ponad 7 milionami wyświetleń na YouTube. Klip do piosenki powstał w domu Artystki w bardzo małej ekipie. Za reżyserię odpowiada Bogdan Păun i nakręcony został przez Alexandru Mureșan.

„To było dla mnie niezwykłe doświadczenie. Nagrywanie w tak małej ekipie, w moim domu to zupełnie nowe przeżycie. Ale cieszę się z efektu końcowego. To intymny klip do jednej z piosenek, która jest mi wyjątkowo bliska i mam nadzieję, że umili Wam ten czas spędzany w domu ” – powiedziała Inna.

 

Tu trzeba pokusić się o refleksję, że Inna zawróciła z muzycznej drogi, z której zeszła. Zaczęła od muzy euro-dance (jakby jej nie nazywać), poszła w kierunku r’n’b/urban – kuszona sukcesem w USA – potem były reggaeton i typowy Pop. Teraz mamy dwa nowe utwory, podobne stylistycznie do siebie, “Sober” i “Not my Baby”. Pokazują dobitnie, że wokalistka skierowała się w kierunku prostego tanecznego rytmu, już co prawda nie euro-dance, ale deep house.  Nie ukrywa zresztą tego sama artystka i mówi: „EDM to moja miłość na zawsze! Słuchajcie „Not My Baby” i bądźcie zdrowi!” 

Warto jeszcze dodać szczegóły odnoście zawartości obydwu singli, które przedstawiamy niżej.  Jak widać, pierwszy z nich zawiera całkiem sporą paczkę remiksów. Drugi jest nieco nowszy, więc na razie jest tylko w wersji podstawowej. Czy to oznacza nierówne szanse?  Odpuśćmy takie dywagacje i posłuchajmy całości, bo niektóre z wersji wydają się naprawdę interesujące już po pierwszym odsłuchu. Ale które to? DJ’e, sami wybierzecie, bo do Was jest ta prośba. Gdzie są gwiazdki do oceny – to wiecie.

Inna – Not My Baby

  • Extended Version
  • Beatz Projekted Remix Extended Version
  • DJ Criswell Remix Extended Version
  • Karim Naas Remix Extended Version
  • Maesic Remix Extended Version
  • Mert Can Remix Extended Version
  • Szanto Denis Remix Extended Version

Inna – Sober

  • Extended Version

 

A więc Sober czy Not my Baby?

Dajmy sobie 7 dni na zebranie waszych ocen w serwisie www.digitaldj.pl Wyniki ankiety podamy je tutaj, a całkowite wyniki podamy także w naszym cotygodniowym REMIX TYGODNIA.

Wynik: Not my Baby – ocena 3,50   –  Sober – ocena 1,90