Jaxx BYOR

Tym razem nasza selekcja big roomowych hitów przebiega po linii energetycznej. Z jednej strony znajdziecie bass-house’owe “odloty”, z drugiej – przyjemne trance’owe melodie. Oto ANG x Jaxx & Vega, Badjokes, Mike Candy’s, Gregor Potter & Linka i Dropgun & Kiki.

Pisaliśmy już wielokrotnie, że muza EDM dotarła już dawno w rejony świata wydawałoby się obce gatunkom Bass House, Progressive, Pumpin. Wszak Meksyk to głównie reggaeton. Oto przykład dobrej produkcji z tego kraju i meksykańsko-niemieckie duety ANG i Jaxx & Vega.

“Shark attack” to kawałek pozornie o banalnym schemacie. Trzeba go jednak posłuchać, bo duety ANG i Jaxx & Vega się naprawdę postarali. Zabawa dźwiękami jest przednia! Co ciekawe producenci – brzmieniowo- właściwie “odgrzewają stare kotlety”, ale robią to mega żywiołowo.

Dwaj ostatni z wymienionych Marvin Chilla (Jaxx) & Janis Rothenburger (Vega) pracują razem już od dawna.

ANG to jeden z najbardziej znanych duetów EDM z Meksyku. Producenci Arturo Kahan i Gabriel Haber wydawali już w takich wytwórniach jak ?Maxximize?, ?Revealed Recordings? i ?Rave Culture ?. Oprócz występu na głównej scenie podczas największego festiwalu w Ameryce Środkowej, ? EDC Mexico?, dwaj DJ-e i producenci grali także w różnych czołowych klubach na całym świecie. Meksykanie współpracowali z Dash Berlin czy Bassjackers.

Fajny skoczny kawałek w oldschoolowymi samplami. Fajna zabawa dźwiękami, sporo efektów. “The Pain” to utwór mało u nas znanego DJ Badjokes, z Francji. Ma jednak już spory dorobek. Możecie go kojarzyć z remiksu utworu :”Better”, dla Young Bombs feat. Aloe Blacc.

Mike Candy’s nie odpuści tygodnia, aby zaserwować nam premierę. Czasem coś lekkiego, czasem coś mocniejszego jak dziś. “Selecta” to po prostu fajna “pompeczka”. Polecamy!

Po tych “jazdach” proponujemy coś bardzo melodyjnego w stylu Vocal Trance, a nawet chwilami Dream. Jest tu jednak sporo energii. Utwór pochodzi z Doorn Records. Gregor Potter to producent z Belgii, a towarzyszy mu wokalistka Linka.

Nieco mocniejsza odmianę Trance proponuje Dropgun w swoim nowym utworze “Forever”. To znany nam duet rosyjskich producentów. Tworza go Mike Martinov i Ilyas Kozhahanov. W utworze wokalnie wspomaga ich Kiki.