pilon all so high la bomba elbgold remix

Coverów czy remiksów starych, a czasem nie tak starych, hitów – nie brakuje. Ba, nawet jest ich na tyle sporo, że musimy to robić w zbiorczej formie, tak jak w tym artykule. Znów wraca uwielbiany na całym świecie Boney M, ale tez nieco zapomniane piosenki , takie jak “Canto del Pilon” lub “La Bomba”.

 

 

Egzotyczne piosenki w letnim klimacie pewnie zawsze się będą podobały. Oto kila najświeższych przykładów. Czy pamiętacie “La Bomba”, bo “The Pilon” – raczej nie. Producenci dziś robią takie przeboje sprzed lat zwykle na lekką nutę, ale nie zawsze, czego przykład znajdziecie niżej.

 

 

Mało znany u nas wenezuelski przebój muzyki ludowej, z lat 60-tych, “Canto del Pilon” powraca w nowej odsłonie. Zaśpiewała go wtedy niejaka Maria Marquez. Potem w 2013 roku spopularyzował w naszej części świata go duet Milk & Sugar. Dziś , także w formie remiksu , wraca w wykonaniu Kronan & Jean Flamert. [Big Top Amsterdam]

 

“La Bomba” to bardzo wesoła piosenka z repertuaru King Africa – wokalisty z… Argentyny. To on w 2000 roku nagrał cover “La Bomba”, który się spodobał nawet w naszym kraju. Oryginał powstał w Boliwii, w 1990 roku, a stworzyła go grupa Azul Azul.

Dziś  “La Bomba” [ZYX Music] zremiksował niejaki Elbgold , a cover oryginału wykonuje All So High.

 

To jedna z wielokrotnie odświeżonych piosenek hawajskiego (już zmarłego) artysty Israel ?Iz? Kamakawiwo?ole. Oryginał zremiksował w 2021 roku sam Robin Schulz, ale prawdziwym oryginałem jest piosenka z 1939 roku , którą do filmu śpiewał wówczas Judy Garland. Dziś cover “Over the Rainbow” [Soave] nagrała ekipa Joel Coopa & Paratone i wokalistka Chacel.

 

“Lick It” zaliczany jest do grupy ulubionych kawałków Dj’ów z całego świata. Powstał w 1994 roku. Dziś zabrał się za niego Tommy Verkuijlen aka Thomas Newson – producent z Holandii, a prywatnie syn Marco V – słynnego producenta muzyki Techno.

Czy “Lick it” [Armada Music / Subjekt] w nowej wersji się spodoba? Sprawdźcie!

 

“Mi Vida” [Enormous/Sirup] niech pozostanie zagadką, ale jest oparty na motywach pewnej słynnej latynoskiej melodii. Simon Fava & Yvvan Back to producenci włąsciwie specjalizujący się w latynoskich odświeżeniach. Zrobili wcześniej “La Colegiala” czy “Mucho mambo (Sway)

 

I jeszcze niejako Extra

posłuchajcie przeróbki nieśmiertelnego “Sunny”…

Brzmi dziwnie, ale własnie dlatego brzmi intrygująco. Ciekawa propozycja, która powstała w oparciu o melodię przeboju “Sunny” Bobby’ego Hebbsa, który wykonywali także Marvin Gaye oraz Boney M. Teraz nazywa się “Honey” [The Myth Of NYX], a stworzyli ją J?RD & Zuffo ft. Sofia Gayoso.