Promo Hugel ft. Amber Van Day remixes

Trzy świetne przeróbki lub nawiązania do starych hitów z dekat 80/90. Zdecydowanie na kolana powala utwór Hugel „WTF”, który w fenomenalny sposób wykorzystał hip-hopowego klasyka Dr.Dre ft. Eminem & Xzibit. Na pewno kojarzycie „Funky Town” – hit z lat 80-tych. Oto kolejna jego przeróbka. Z kolei w latach 90-tych powstał utwór Shimy Shake”. Tym razem świetna robota! A jeśli chcecie posłuchać „Biały miś” w wersji dance house wejdźcie od razu do serwisu … Wszystkie utwory już dostępne na www.digitaldj.pl.

 

 

 

 

 

Utwór oparty na samplu klasyka hip-hop! Jest doskonale znany każdemu fanowi hip-hopu, bo to przecież nieśmiertelny „What’s the Difference” (1999) trio Dr. Dre ft. Eminem & Xzibit. Hugel (Florent Hugel) to DJ i producent z Francji, ktrego znamy z wielu udanych remiksów i ko-produkcji z Robin Schulz, Jonas Blue, Tiesto, JBalvin. To dzięki niemu „Bella ciao” stało się hitem , także u nas. Hugel stał się już marką wysokiej jakości produkcji! Potwierdza to świetnym kawałkiem „WTF”. Wokalnie towarzyszy Hugel soulowa wokalistka Amber Van Day, która jak widać potrafi też znakomicie rapować. Do tego świetna przyśpiewka w refrenie, w styli hitów 20 Fingers. genialna robota! Będzie hit!


740 Boyz to była grupa „jednego sezonu”. W 1996 roku wylansowała utwór „Shimmy shake”, na bazie którego producent La Fuente stworzył jednak coś mocno klubowego wykorzystując charakterystyczny wokal , a właściwie krzyk znany z oryginału. To jest bowiem mocna produkcja tak jak energetyczny jest wokal 740 Boyz.

 


„Funky Town” amerykańskiej formacji Lipps Inc. powstał przy końcu ery disco czyli w 1980 roku i był jak na tamte czasy bardzo oryginalnym produktem, bo nawiązywał po części do klimatu muzyki disco, a po części wykorzystywał elektroniczne brzmienie muzyki New Romantic. Był przebojem w 28 krajach. Grupa nie powtórzyła potem takiego sukcesu.  Teraz label Ego Music i dwóch znanych nam włoskich producentów Nari i Alex Gaudino stworzyli swoją własną wersję tego wielkiego hitu, znacznie go przyśpieszając i wstawiając własne sample wokalne. Z oryginału zostały ten genialny podkład i motyw przewodni. Dodano też progresję.  Warto to sprawdzić jak reaguje nowe pokolenie na te świetne motywy.

 


Z naszego krajowego podwórka mamy …. „Białego misia” nieznanej nam zupełnie formacji The Just In Time. Odsłuch tylko w serwisie.