LOSING MY MIND MAJESTIC nightcrawlers

Po zaskakującym sukcesie „Rasputina” DJ Majestic stał się rozchwytywanym producentem. Tym razem, w „Losing my mind”, nawiązuje go klasyka z lat 90-tych, który w tym roku święci wyjątkowe tryumfy.

 

Rzeczywiście, „Push the feeling on” w tym roku święci wyjątkowe tryumfy, a do tego powraca teraz w innej konstrukcji. W przypadku „Fiday” był to klasyczny mash up. „Losing my mind” to wykorzystanie znanej kompozycji z dogranym wokalem.

Podobny zabieg zrobił ostatnio z bardzo dobrym skutkiem ATB w „Your Love (9PM)„. „Losing my mind” jest nawet dość podobna do tego utworu.

 

O Majestic

Klasyk euro-disco Boney M odświeżony przez Majestic zgromadził ponad 200 milionów streamów na całym świecie, osiągnął pozycję 11 na UK Top 40. Ale w całej Europie i Ameryce Południowej było jeszcze lepiej, bo zdobył tam status „Platyny”, a „Gold” we Francji, Norwegii, Australii, Belgii, Włoszech i Finlandii. Był nr 1 na Polish Dance Chart.

A jeszcze do niedawna nie słyszeliśmy o tym człowieku.  Zajmował się, jak na Anglika, UK Garage i house po D&B i Dubstep. Majestic występował z takimi gwiazdami, jak Sigma, DJ EZ, MJ Cole, Judge Jules i Laidback Luke. Był pionierem zupełnie nowego projektu koncertowo-raveowego pod nazwą LIMITLESS. Wcześniej także remiksował dla takich artystów jak Craig David, Preditah, Kaskade i wielu innych.

O Nightcrawlers

To projekt stworzony przez Szkota (z Glasgow) DJ’a, producenta i wokalistę Johna Reida. W zasadzie był autorem tylko jednego hitu, ale jakiego. To oczywiście  „Push The Feeling On”, utworu, który osiągnął 3. miejsce na brytyjskiej liście przebojów singli w 1995 roku. Ale 2021 rok to był wielki jego come back, bo Riton, Mufasa i Hypeman nagrali „Friday”, który zawiera fragmenty tej kompozycji z lat 90-tych. Zgromadził ponad 500 milionów globalnych streamów i 100 milionów wyświetleń wideo! Na liście Polish dance Chart był nr1 przez wiele tygodni!!

Mało kto wie, John Reid aka Nightcrawlers pisał kompozycje także dla niektórych z największych artystów na świecie, w tym Tiny Turner, Roda Stewarta, Leony Lewis.