Majówka 2022
Najciekawsze polskie nowości, których warto posłuchać podczas majówki 2022!

Radosny nastrój Majówki 2022 bez wątpienia skradła nam trwająca za naszą wschodnią granicą wojna. Wiele z polskich nowości w mniejszym lub większym stopniu do niej nawiązuje. Nawet jeśli nie wprost – to odwołując się do powszechnie panującego nastroju smutku, wywołanego wydarzeniami na Ukrainie.

Ten okres w kalendarzu pozostanie dla nas zawsze czymś ważnym prywatnie, ale też dla branży muzycznej, bo zaczyna się tzw. letni sezon. Oto nasza Majówka 2022 na muzyczną nutę czyli wybór najciekawszych premier po polsku.

Budce Suflera z nowym wokalistą w składzie, którym został Jacek Kawalec, udzieliły się emocje związane z działaniami wojennymi. Zmieniły one także plany zespołu. Ich najnowszy utwór „O Tobie myślę w zimną noc” to odpowiedź na nie.

Przejmujący tekst uzupełnia mocne, rockowe granie oraz teledysk, w którym statystują kobiety i dzieci, które znalazły schronienie w naszym kraju.

 

Wszystkim, którym wojna na Ukrainie złamała serca, swoją nowość dedykuje inna polska grupa muzyczna – Łzy. Zespół pod przewodnictwem Adama Konkola, który wykreował wiele przebojów z pogranicza popu i rocka, w tym kultową „Agnieszkę”.

Tym razem postawił na nieco mocniejsze granie z przekazem. „Jesteś tu gdzieś” ma pobudzić nasze emocje, skłonić do refleksji, być może nawet wzruszyć.

 

Mateusz Ziółko, bo o nim mowa, to Artysta o mocno ugruntowanej pozycji na rynku, posiadający dużą rzeszę fanów. Przyzwyczaił nas także do swojego pewnego stylu, który mogliśmy usłyszeć w jego największych przebojach.

Najnowsza propozycja, nieco bardziej melodyjna, zatytułowana „Weź mnie”, ma być początkiem nowej muzycznej drogi tego wokalisty. I choć opinie wśród komentujących są dość podzielone – to koniecznie posłuchajcie sami tego utworu, aby wyrobić swoje własne zdanie.

 

Bardzo ciekawą propozycją jest także singel od Artystki, która debiutowała na rynku muzycznym niespełna dwa lata temu, w ramach projektu „My Name Is New”, organizowanym przez Kayax.

Do współpracy przy tej nowości AURA. zaprosiła Mikołaja Macioszczyka, finalistę 11. edycji The Voice of Poland.

„Jeśli to sen” to opowieść pełna skrajnych emocji, niedopowiedzeń i zrywów serca. Utwór ma tak naprawę słodko-gorzki smak, ale jego warstwa muzyczna sprawia, że jest on bardzo przyjemna w odbiorze.

The Voice of Poland – kuźnia wspaniałych Artystów.

Powyżej mieliśmy efekt współpracy z wokalistą, który stanął do walki o tytuł najlepszego głosu w Polsce, w tym popularnym talent show. Ale również w kolejnej naszej propozycji pojawi się człowiek, który w swojej edycji także zawędrował do finału.

Tym razem Michał Szczygieł został zaproszony do współpracy przez SABINĘ. Niech was nie zmyli bardzo radosny, niemal wakacyjny klimat numeru „TWIST”. Porusza on bardzo poważną tematykę, związaną z problemem uzależnienia czy samotnością.

Majówka 2022 – większa dawka optymizmu

Polski raper młodego pokolenie oraz autor tekstów – B.R.O – niedawno obchodził swoje 30 urodziny. I zamiast oczekiwać prezentu – postanowił go sprawić swoim fanom.

Jest nim najnowsza propozycja, w bardziej popowej stylistyce, która ma tchnąć nieco radości i pozytywnej energii w każdego słuchacza. Bo przecież „Jeszcze będzie pięknie”!

 

Duże pokłady dobrego flow znajdziecie także w tej nowości. Mariett do debiutująca na scenie muzyki popularnej Artystka. Ale ma ona już muzyczną przeszłość, bowiem wcześniej występowała przez pewien czas w jednej grupie muzyki tanecznej.

Za produkcję jej pierwszego singla, noszącego tytuł „Wsiadaj” odpowiada Brave, autor doskonale Wam znanych odświeżeń przebojów „I Just Called To Say I Love You” czy „Flames of Love”. Przy tym numerze możecie nawet zatańczyć, przerzucając przy okazji karkówkę na grillu, bo tak ma wyglądać przecież Majówka 2022. 🌞🌞🌞

Miało być krótko – wyszło jak zawsze…

A to wszystko z tego powodu, że nasz serwis Digital aż pęka w szwach od ilości naprawdę kapitalnej, polskiej muzyki. Jest to bez wątpienia dobra wiadomość dla jej fanów, więc najbliższe dni warto poświęcić na eksploracji twórczości naszych rodzimych Artystów.