maniba, mima, hades, into the groove

Dziś w naszym tygodniowym przeglądzie najciekawszych premier House Music wykonawcy prawie zupełnie nieznani. Jest jedno odświeżenie, jest funky i disco, sa fajne wokale. Oto MANIBA, Superlover, Laurent Simeca, Nicola Fasano, Naizon & Bailey Fisch i LODATO x Ally Ahern.

 

 

Jak zwykle kolejność przedstawionych tytułów nie jest sugestią co lepsze. My po prostu wybieramy premiery u nas mało znanych (lub w ogóle nieznanych) artystów. Jak na przykład wokalistka MANIBA, która przypomniała nam wielki hit sprzed lat, na naszych parkietach .

 

Oto przeróbka nieco chyba już zapomnianego, ale wielkiego hitu czasów popularności muzyki Klubb. Stworzył go w w2003 roku DJ Jose. Dziś “Hesitate” firmuje go niejaka… upsss przepraszam – niejaki MANIBA i label Municipal Recordings. Pod nazwą MANIBA ukrywa się producent z Holandii Nick Baas. Sam wokal brzmi jak oryginalny…, ale producent zadbał o charakterystyczny z tamtych czasów charakterystyczny bas , w tle.

 

W lipcu ubiegłego roku berliński producent Superlover cofnął się do lat 80-tych ze swoim singlem ?Dance (To The Beat)? [Big Top Amsterdam] . Teraz pojawia się remiks szwedzkiego producenta Kronana. Nadał on mu swój własny, mocny klubowy akcent disco house. Na pewno ciekawa propozycja dla lubiących brzmienie dekady 70, podane inaczej niż to robi Purple Disco Machine.

 

Laurent Simeca to z pochodzenia Francuz, ale przeniósł się do Miami , w USA, gdzie jest rezydentem dwóch klubów. Słyszymy go u nas pierwszy raz, ale od razu widać, że gośc wie co to dobry klimat house. “Friday Night” [HouseU Records] utrzymany jest w nowocześnie brzmiącym, energetycznym stylu vocal house.

 

 

LODATO to DJ i producent z Włoch. Nazywa się Salvatore Rosario Lodato. Już go przedstawialiśmy kiedyś. Wydaje od około 8 lat, ale my znamy go od 2018 roku, z nagrań z takimi renomowanymi wokalistkami jak Bright Sparks, Gia Koka czy Vassy. Tym razem do współpracy producent wybrał sobie mało znana Ally Ahern.

“Don’t Cry” [Spinnin Records / Source] może się wam spodobać, bo ma w sobie sporą dozę prostej melodii, a w refrenie nośne “na na”. Ma też odrobinę disco funky co daje dodatkowy plus brzmieniu tego kawałka.

 

 

Doskonale znany nam włoski producent Nicola Fasano tym razem do współpracy zaprosił zapewne nowe wyszukane przez niego nowe talenty.  To nieznani nam Naizon & Bailey Fisch . Kawałek “Getting Older” [Soave] to z jednej strony klimat, a z drugiej całkiem sporo klubowej energii EDM.