manyus Consiglia Morone i say a little prayer

Tego klasyka wcale nie łatwo odświezyć, ale wersja, którą nagrali Manyus i Consiglia Morone ma klimat i swój styl. Podoba nam się!

 

Manyus to producent z Włoch, którego możecie nie kojarzyć od razu, ale przypomnijcie sobie go, bo zrobił udaną przeróbkę „Staying alive”. Na naszych parkietach popularny był tez „You And I”. Było to jednak dośc dawno, bo w 2013 roku. Tym razem wziął się także za odświeżenie.

 

 

We Włoszech wielkim sukcesem był jego kawałek pt. „Born” stworzonym wraz z Consiglia Morone, kultową wokalistką w neapolitańskiego regionu.  Utwór, w wersji oryginalnej pojawił się w serialu TV Rai „La Compagnia del Cigno 2”. Potem został zremiksowany przez Benny Benassi & BB Team, który osiągnął 2 miejsce w Shazam Discovery Italia.

Teraz oboje powracają właśnie „I Say A Little Prayer” (Ego Music), coverem słynnego 1968 trafiony przez Arethę Franklin, wykorzystany także w filmie „Wesele mojego najlepszego przyjaciela” z Julią Roberts i Rupertem Everettem.

Manyus, w dzień poświęca się zawodowi weterynarza (brawo!), a nocą staje się producentem muzyki tanecznej, głównie house, soul i funky. Nic więc dziwnego, że wziął na warsztat takiego klasyka jak „I Say A Little Prayer”. Przypomnijmy ta legendarna wokalistka murzyńska zmarła całkiem niedawno. Pisaliśmy o tym na naszych łamach.

Odświeżyć takiego klasyka wcale nie jest łatwo. Moim zdaniem Manyus poradził sobie z tym doskonale. Zachował klimat legendarnego klasyka, ale jednocześnie nie użył szablonowego brzmienia vocal house. Wszystko w klimacie i świetnym stylu. Brawo Consiglia Morone za znakomity wokal!