DJ Raport przedstawia: 'ME GUSTAS TU' Paolo Campidelli, Manu Chao

Odświeżeń mamy jakby nieco mniej, ale jedno z nich stało się niespodzianką ostatnich dni. To, być może “Me Gustas tu” jest wam nieznany. Nie szkodzi, bo jak zwykle pokazujemy nowe i stare, dla waszego porównania.

 

Utwór “Me gustas tu” wspominamy z kilku powodów. Po pierwsze – nigdy nie gościł na naszych łamach. Dwa – warto wspomnieć fenomenalnego artystę i autora oryginału. I po trzecie – nowa wersja niejakiego Paolo Campidelli – z dnia na dzień idzie w górę, w naszym rankingu Digital DJ top 50. Dziś jest już na #5. Na początek premiera.

 

Włoski producent Paolo Campidelli nie uciekł od od rytmu reggae obecnym w oryginale Manu Chao, ale nadał mu swój autorski szlif, łącząc go z bardzo lekkim beatem house. Wyszło fajnie!

Urodzony w Rimini w 1995 roku i wychowany w nocnym życiu Romanii, Paolo Campidelli zaczął już w wieku 15 lat. W ciągu ponad dziesięciu lat pracy zagościł na wszystkich konsolach najlepszych klubów we Włoszech.  2017 i 2018 przyniósł występy w PRIVILEGE na Ibizie.

W 2022 roku rozpoczął współpracę z formatem VIDALOCA, wyruszając w tournée po czołowych włoskich klubach i nie tylko. Również w tym samym roku wziął udział w czwartej edycji reality show EX ON THE BEACH nadawcy MTV Italia.

Oryginał 

oczywiście jest niedościgniony, ale tanecznie nowa wersja może się sprawdzić na wielu parkietach.  Utwór powstał w 2000 roku.

 

Utwór był mega popularny , oczywiście we Francji, ale też we Włoszech i Hiszpanii, gdzie dotarł do #1. W Polsce był zdecydowanie mniej popularny. Tutaj przebił go inny hit tego artysty “Bongo bong“.

Manu Chao czyli José-Manuel Thomas Arthur Chao to francusko-hiszpański wokalista. Śpiewa po francusku , hiszpańsku , angielsku , włosku , arabsku , katalońsku , galicyjsku , portugalsku , grecku i czasami w innych językach. Jego muzyka to oryginalne połączenie reggae i elektronicznych brzmień.

Chao rozpoczął swoją karierę muzyczną w Paryżu , grając i grając z takimi grupami jak Hot Pants i Los Carayos , które łączyły różne języki i style muzyczne. Wraz z przyjaciółmi i bratem Antoine Chao założył w 1987 roku zespół Mano Negra , który odniósł znaczny sukces, szczególnie w Europie.

Po rozpadzie zespołu w 1995 roku został artystą solowym.