Riton x MNEK x House Gospel Choir Deeper

Trudno przejść obojętnie obok takiego mega klasyka. Mowa o “A deeper Love” , który pierwotnie powstał w 1991 roku, a potem doczekał się sporej ilości odświeżeń, w tym teraz tego najnowszego RITON x MNEK x House Gospel Choir, który wydał label Ministry of Sound.

 

Ta najświeższa wersja ” A deeper love” RITON x MNEK x House Gospel Choir nawiązuje do korzeni muzyki gospel i house i powinna się spodobać wszystkim, którzy lubią klasykę house. Na razie dostępna jest tylko jedna wersja.

 

Utwór “Deeper”  to efekt współpracy niecodziennego składu wykonawców i producentów. Riton, autor ubiegłorocznego przeboju ?Rinse & Repeat? i utworu “Money” (Riton feat. Kah-Lo, Mr Eazi & Davido).  Połączył on siły z czarnoskórym brytyjskim wykonawcą MNEK-iem, znanym między innymi z wielkiego hitu ?Never Forget You? z Zarą Larsson (2015), oraz z mało jeszcze znaną formacją House Gospel Choir ? chórem, który przypomina o korzeniach muzyki house, inspirując się między innymi legendarnym Frankie Knuckles’em.

Oryginał utworu “A deeper Love” został napisany w 1991 roku przez słynny duet, który znamy z C & C Music Factory Clivilles & Cole (Robert ClivillésDavid Cole). W 1994 roku cover tego utworu nagrała Aretha Franklin i to właściwie jej wersja z genialnym wokalem przeszła do historii. W 2011 roku Tiesto zsamplował fragment refrenu opracowując nowa wersję z Udziałem Anastacii. Ta wersja pojawiła się w reklamie Skody.