Years & Years - Palo Santo

Dawno nie mieliśmy tak ciekawej płyty do słuchania i tańczenia! Years & Years – Palo Santo to album, który zaskakuje aranżacją, wokalami, w ogóle klimatem utworów i różnorodnością brzmień.

 

 

 

 

Years & Years to brytyjski zespół tworzący alternatywną , ale nie tylko, muzykę elektroniczną, założony w 2010 w Londynie. Grupę tworzą: Olly Alexander, Mikey Goldsworthy, Emre Türkmen (na koncertach na perkusji gra również Dylan Bell). Ich muzyka została opisana jako mieszanka R&B, electropopu i elementów house’u z lat 90. I taki właśnie jest album „Palo Santo”.

Years & Years – Palo Santo – oto wideo do utworu tytułowego.

 

Właściwie każdy kawałek jest ciekawy do posłuchania, ale skupię się na tych tanecznych. Bardzo podoba mi się „Rendezvous”. Oparty jest na lekkim rytmie house, z domieszką reggaeton. Ładna melodia.

„Halleluyah” to typowy utwór house, ale poprzez znakomity wokal nabiera klimatu i wysokiej jakości. Czystym Deep House jest też kawałek „All for You”.  Przy okazji polecam do posłuchania ciekawych remiksów „If You’re over me„. Zespół bowiem dba o to, aby DJ’e mieli coś dla siebie.

Ale najwięcej jest utworów opartych na r’n’b, ale zmieszanych z innymi brzmieniami, jak choćby brzmienia tropical. W połączeniu ze znakomitym wokalem brzmi to po prostu fajnie.

Jest też ballada, dla urozmaicenia. „Hypnotized”, „Lucky Escape” i „Here”.

Palo Santo”, które ukazał się 6 lipca, zostało zapowiedziane w specjalnym zwiastunie, którego narratorką jest Judi Dench. W trailerze albumu pojawia się także gwiazdor z Tajlandii – Vithay Pansringarm. Nazwa płyty to tajemnicze miasto na odległej planecie, na której gatunek ludzki jest niezwykłą rzadkością, czczoną i uwielbianą przez społeczeństwo androidów.

 

7 lipca Years & Years występują na Open’er Festival, a 1 lutego 2019 roku zespół wystąpi na warszawskim Torwarze!

 

 

Years & Years – Palo Santo – tracklista

1. Sanctify
2. Hallelujah
3. All For You
4. Karma
5. Hypnotised
6. Rendezvous
7. If You’re Over Me
8. Preacher
9. Lucky Escape
10. Palo Santo
11. Here (Interlude)

Wersja deluxe rozszerzona jest o trzy utwory:

  • Howl (Bonus Track)
  • Don’t Panic (Bonus Track)
  • Up In Flames (Bonus Track)