MIŁA x NIEGRZECZNY Tylko Ciebie 👏👏po polsku, z pomysłem

MIŁA x NIEGRZECZNY Tylko Ciebie
fot. Wojciech Morcinek

Co tydzień poszukujemy czegoś “świeżego” w polskiej muzyce tanecznej i coraz częściej znajdujemy. Oto taki nowy przykład – duet Miła i Niegrzeczny w utworze “Tylko ciebie”.

 

W poszukiwaniach i naszej ocenie kierujemy się przede wszystkim kryterium tanecznym , ale też oryginalnością pomysłu muzycznego. Takie założenie spełniają Miła i Niegrzeczny.

Utwór “Tylko ciebie” trudno jednoznacznie zdefiniować muzycznie. Jest to mieszanka pop, funky, synthi pop, ale przede wszystkim jest tu równa (lekko house’owa) stopa, co powoduje, że utwór “dobrze idzie”.

Do tego mamy tu śpiew połączony z rapem, w którym wokalistka wypada bardzo fajnie, nawet na dłuższym wersie. Inny plus – to całkiem zabawny tekst.

Kto to?

I tu jest spora niespodzianka, bo pod nazwą Miła i Niegrzeczny, kryją się dwie osoby, które znacie z grupy … Weź nie pytaj. To Wojciech i Sylwia Morcinek

Przypomnijmy, że Weź Nie Pytaj to trio. Na początku grali przeboje znanych twórców, a potem własne kompozycje. Pochodzą ze Śląska. bo Wojtek i Sylwia ze Skoczowa, zaś Mateusz z Mnicha (obok Bielska Białej).

Jak piszą o sobie: Sylwia serca słuchaczy zdobywa mocnym wokalem, uśmiechem, luzem, żartem i otwartością. Jest również specjalistką od emocji, dzięki niej na zawsze w sercach pozostają miłe, czasem wzruszające momenty. Wojciech to wzorowy saksofonista i gitarzysta.