DJ Raport przedstawia: 'Mockingbird' Tiesto, Dimitri Vegas, Gabry Ponte, 'Lacrimosa' oliver heldens

Usiądźcie wygodnie, a najlepiej zapnijcie pasy, bo ta muzyka może wami zachwiać! “Rave” – muzyka klubowa dekady ’90 daje o sobie znać coraz mocniej. Tym razem w postaci odświeżeń. Czy jest szansa , aby przy tym zatańczyć? Okazuje się, że tak, gdy DJ’e zapuszczą “Pedro” czy “Hero”.

 

 

Rave’owa fala “rozlewa” się jeszcze bardziej. Ale czy wypada “jechać” po pewnych klasykach z prędkością >150 BPM? Okazuje się, że dziś – wszystkie chwyty (muzyczne) są dozwolone, a ostra jazda wskazana. Zobaczcie co tu się wyczynia ⚡⚡⚡⚡ Hip-hopowy “Mockingbird” czy kościelna “Lacrimosa” ? Proszę bardzo.

 

“Mockingbird” to utwór z repertuaru Eminema (2004). To hip-hop. Tymczasem mocna ekipa w składzie: Tiesto, Dimitri Vegas & Like Mike i Gabry Ponte robi swoje. Trzeba przyznać, że zrobili to zgrabnie, choć fani kultowego rapera pewnie się oburzają na to, ale mają przecież swój oryginał.

 

Czy ten austriacki kompozytor “przewraca się w grobie”? Całkiem możliwe, że nie, bo gdy tworzył w swoich czasach, w branży muzycznej nie było tak łatwo jak dziś. Ten genialny twórca żył dość krótko (45 lat) w… XVIII wieku.

Pewnie by się nie oburzył słysząc swoją “Lacrimosa” ad 2024, ale mogliby się oburzyć niektórzy duchowni. Oto znany Wam Oliver Heldens wraz  z francuskim producentem –  Charles B i syryjsko-kanadyjską producentką techno – Dana Vici – przerobili kościelną pieśń. Do tego nazwali ją “Mozart’s Final Rave (Lacrimosa)”.

 

“Rockafeller Skank” powstał w 1998 roku i do dziś uchodzi za jeden z najoryginalniejszych utworów współczesnej muzyki Pop. Powiedzieć, że to “klasyk” – to mało. Fatboy Slim stworzył dzieło genialne!

ILYAA to mało znany producent ze Szwecji. Właściwie, to się facet nie napracował, ale zepsuć muzycznie taki kawałek, jest bardzo trudno. To może być ciekawa propozycja  dla tych odbiorców, którzy nie przepadają za tzw. łamanych rytmem. No, ale tu mamy właściwie Techno.

 

“You’re not alone” to niewątpliwy evergreen muzyki elektronicznej. W 1996 roku nagrała go brytyjska formacja Olive. Od tego czasu ta wspaniała melodia należy do najczęściej odświeżanych. Dziś podkręcili ją energetycznie doskonale znany nam Rocco i mniej znany Roman Messer.

 

Na koniec

Takich produkcji jest obecnie bardzo dużo i wcale nie coverów, ale te wydają się najbardziej przemawiającymi do szerokiej wyobraźni czytelnika.