most people lukas graham r3hab
od lewej: R3hab i Lukas Forchhammer (wokalista Lukas Graham) (fot. Universal Music, Facebook)

Oto jeszcze jedna premiera producenta, który mam wrażenie nie odpuści tygodnia, aby wydać coś nowego. “Most People” to ciekawy kolaż muzyki ludowej z taneczna nutą. Dokonali tego R3hab i grupa Lucas Graham.

 

“Nie odpuści tygodnia…” – może powiedziane nieco na wyrost, ale R3hab niewątpliwie należy do grona topowych producentów ostatnio nadzwyczaj aktywnych. Panowie produkują, kolaborują i remiksują. Inni to na przykład Guetta czy Alok. Czy to dobra taktyka? Pewnie TAK – z takiego założenia wychodzą. Tym razem jednak R3hab zrobił coś zdecydowanie ciekawszego niż kilka ostatnich produkcji. Oto “Most People”.

 

Każdy przyzna, że to podobne do tego co robił ś.p. Avicii, ale już nie usłyszymy nic nowego od słynnego Szweda, dajmy szanse innym. W “Most people” słyszymy tylko w jednej frazie te zbieżności, a cała reszta zrobiona w średnim tempie, bo 114 BPM.

Piosenka ma niewątpliwy urok, bo sama melodia (może nawet zaczerpnięta skądś) okraszona jest łagodną gitarą i , co ciekawe, akordeonem. Wydawało by się, że jest za słodko, ale wydaje mi się, że jest OK.

mówią

R3HAB

  • Miałem przyjemność w ubiegłym roku przyotować remiks ?Share That Love? dla Lukasa, a teraz z radością wydajemy nasz wspólny singiel ?Most People?. Od dawna podziwiam Lukasa, który poprzez swą twórczość dzieli się pozytywną energią i stara się nieco rozjaśnić nasz świat. ?Most People? to piosenka o nagrodzie, którą otrzymujemy za włożoną pracę. Jutra może nie być, więc trzeba chwytać dzień i doceniać dobrze rzeczy, które mamy dziś. Mam nadzieję, że ten utwór zachęci ludzi, by żyli pełnią życia i kochali mocno.

Lukas Graham

  • Widziałem wiele związków, które rozpadały się, kiedy pojawiały się pierwsze przeszkody, zauważyłem jednak, że kiedy mimo niesprzyjających okoliczności staramy się i próbujemy, nagroda jest ogromna. Moja miłość do żony nie zmieniła się, ale okoliczności i nasze życie nie są takie same, jak na początku. Wyrażanie naszych potrzeb, zarówno w społecznym jak i romantycznym kontekście, to podstawa. Współpraca z R3HAB-em poszła nad wyraz gładko. ?Most People? przypomina mi o imprezach na plaży, nocnych barbecue i wszystkich innych dobrych rzeczach.

 

Przypomnijmy, że formacja Lukas Graham podbił serca publiczności debiutanckim singlem ?7 Years?. Utwór z 2016 roku dotarł na szczyt list przebojów w 13 krajach, rozszedł się w ponad 23 milionach egzemplarzy i zapewnił 3 nominacje Grammy.

Ten duński zespół składa się z wokalisty i multiinstrumentalisty Lukasa Forchhammera (na foto na górze) , basisty Magnusa Larssona i perkusisty Marka Falgrena.

R3HAB dużo tez jest w trasie. Rozpoczął w USA 23 października, by połowie grudnia  udać się do Rijadu w Arabii Saudyjskiej na festiwal MDLBeast Soundstorm21.