on repeat david guetta robin schulz

Było kwestia czasu kiedy znów spotkają się w studiu. I spotkali się. Efektem jest utwór “On repeat”, który niewątpliwie jest pewnego rodzaju eksperymentem. Dlaczego ?

 

Zdaje się, że obaj producenci zatęsknili do muzyki klubowej, a Robin Schulz pewnie bardziej. David Guetta zostawił sobie już jakieś dwa lata temu pewną odskocznię w postaci projektu “Future rave“. Przypuszczalnie jednak z tego powodu obaj zdecydowali się pomieszać tzw. komercję, którą robią od dawna, z brzmieniem EDM. Tak oto mamy “On repeat”.

 

Ich wspólny kawałek “Shed a Light”, powstał już dość dawno, bo w 2016 roku. Był włąściwie przykładem takiem “komercji” czyli utworu na mainstreemowe listy przebojów. Teraz zrobili podobną kompozycję, ale opakowali ją w mocniejszy aranż w kierunku technicznym. Jest on bliższy muzyce Trance, choć niektórzy wola mówić “future rave”. Ta ostatnia jest jednak dużo mocniejsza.

Producenci nie wymyślili nic nowego brzmieniowo. Wszystko to już znamy. Novum stanowi tu pomieszanie prostej dance’owej kompozycji z progresywnymi brzmieniami EDM.

A dlaczego określamy to jako eksperyment? Bo w zamierzeniu ma on być skierowany na mainstreem czyli nie tylko do słuchacza klubowego. Zresztą swoje zamierzenie po części ujawniają w wypowiedziach.

Mówią

Robin:

– Jestem dumny i zaszczycony, że mam okazję współpracować z moim przyjacielem Davidem. I jestem pewien, że ten utwór latem będzie można usłyszeć w klubach na całym świecie.

David:

– Jestem bardzo szczęśliwy, że mam kolejną piosenkę, którą nagrałem z moim dobrym kumplem Robinem Schulzem i naprawdę uwielbiam ten nowy utwór. “Shed a Light” był początkiem bardzo owocnego procesu, którego efektem były remiksy Robina do utworu “Let’s Love”. Uwielbiam grać z nim koncerty. Wiem, że ludzie wtedy doświadczają czegoś wyjątkowego. Teraz dajemy światu kolejny utwór, do którego każdy będzie mógł tańczyć i cieszyć się z nadchodzącego sezonu na świeżym powietrzu…

***

p.s. Niedawno zwyciężył w plebiscycie “Top 100” zorganizowanym przez “DJ Mag”. Otrzymał 6 nominacji do tegorocznych Billboard Music Awards.  Jak on to robi !?