Only You – Mandee bierze się za hit Italo Disco

mandee only you savage 681 360 dj raport

Ten utwór do tej pory grają DJ’e, ale też mainstreeom’owe stacje radiowe. “Only You” zalicza się do bardzo wąskiej grupy utworów spod znaku “Italo Disco”, które mimo upływu czasu ciągle są bardzo lubiane. Odświeżanie takiego utworu to jakby “branie byka za rogi”. Czy Mandee sobie z tym poradził?

 

Wbrew pozorom, odświeżanie takiego szlagieru jest sporym wyzwaniem. Pisaliśmy już o tym nie raz. Nie wszystkim się to udaje, ale mamy kilka przykładów, kiedy nowa wersja przebija oryginał. Tak stało się na przykład z euro dance’owym hitem Fancy “Flames of Love”, który przerobił dwa lata temu Brave. Siedem lat temu, w ramach projektu The Namesakes meet Savage mieliśmy już zabieg odświeżenia “Only You” i to w dodatku z oryginalnym wokalem Roberto Zanetti aka Savage. Oto wersja 2k21.

Podobno pierwotnie miał tu się pojawić wokal samego Savage czyli mielibyśmy do czynienia z remiksem Mandee. Ostatecznie jest to cover, bo wokalnie udziela się tutaj nieznany nam Arvid Rongedal. Robi to z całkiem dobrym skutkiem. Końcową ocenę tej nowej wersji zostawiamy każdemu z osobna, bo jedni lubią retro inni coś świeżego w muzyce.

W wersji oryginalnej utwór ma – jak widać – 2:43, ale – skoro jest DJ’em  – to DJ Mandee przygotował, właśnie dla DJ’ów, wersję ekstra czyli Extended, która liczy ok 4 minut!

MANDEE wychowywał się w towarzystwie muzyki Italo Disco oraz pamiętnych lat 80’tych, a jednym z tych, którzy najbardziej zapadli mu w pamięć był Savage i utwór „Only You”. Niesamowicie charyzmatyczny, zawsze uśmiechnięty Roberto Zanetti, śpiewający swój największy hit to obraz, który przewijał się w głowie MANDEE’go. I tak oto zrodził się pomysł na utwór.

Oryginał utworu powstał w 1983 roku, ale został wydany w 1984 roku. A dla przypomnienia wersja na żywo tego utworu z Festiwalu w Sopocie.

https://www.youtube.com/watch?v=-kiZ-YprWwY

 

 

Only you, When I really got nothing to do,
Can’t be true. Only you,
When I’m looking for somebody new,

You’re the clue.
Only change my mind,
When I feel so blind,
Then you make me see, Love is free.

Only you, When I look at your eyes in the blue, Love me too…..