Strona główna AKTUALNOŚCI RED LIGHT, GREEN LIGHT – Squid Kids x 71 Digits robią hit...

RED LIGHT, GREEN LIGHT – Squid Kids x 71 Digits robią hit z Netflixa

red light green light squid game, 71 digits

Mieliśmy już przynajmniej jeden muzyczny “super strzał” pochodzący z Netflixa. Teraz pojawia się drugi. To w nim pojawia się gra “Red light, Green light”, na podstawie której powstał utwór ekipy Squid Kids & Digits 71.

 

Film ?Squid Game? okrzyknięto ostatnio już nawet w Polsce rewelacją sezonu, ale przeglądając opinie widzów trzeba powiedzieć, że są one podzielone. Jednak hit jest spory i to na skalę światową. Poprzednio mieliśmy już do czynienia z takim netfliksowym przypadkiem. Był to “Bella ciao”, który stał się hitem dzięki słynnemu serialowi hiszpańskiemu. Oto ?Red Light, Green Light? i znana nam 71 Digits w kooperacji z Squid Kids.

 

 

Podążając za globalnym fenomenem, jakim jest ?Squid Game?, 71 Digits x Squid Kids, zrobili taneczny motyw nawiązujący do gry o nazwie “Red light, green light”.

Za tym projektem stoją znani nam Holendrzy Addy Van Der Zwan, Mark Nieuwenhuijzen i Robin Snijder. To oni pod nazwą 71 Digits stworzyli kilka hitowych  remiksów, takich jak ?Somebody’s Watching Me?, ?Say Say Say? , “Out of Touch” i “5 on it”.

O co chodzi ze Squid Game?

Zapewne nie każdy ogląda Netflix, więc prypomnijmy, ?Squid Game? to oryginalna seria o graczach biorących udział w śmiercionośnych grach dla dzieci. Opowiada o grupie ludzi, którzy po wyczerpaniu możliwości ekonomicznych postanawiają dołączyć do serii gier, która obiecuje wielką wygraną. Ale jest pewien zwrot: przegrana w grze oznacza, że ??zostaniesz zabity.

Sukces

Sam hashtag #squidgame zgromadził 11,1 miliarda wyświetleń w TikTok i jest pełen memów o serialu. Ludzie parodiują gry z serii, takie jak ?czerwone światło, zielone światło?. Fala memów zalała więc Tik Tok.

Premiera ?Squid Game? odbyła się 17 września i od tego czasu osiągnęła pozycję numer jeden w USA, według własnego publicznego rankingu Netflix. Oto trailer.

 

Reasumując, sam film nie musi być u na hitem, bo to typowy azjatycki społecznościowy produkt. Natomiast sam kawałek “Red Light , Green Light” Squid Kids & 71 Digits ma spore walory przeboju.