rio karolina stanisławczyk mr polska don juan wielki

Karolina Stanisławczyk to wokalistka młodego pokolenia, która już od jakiegoś czasu pokazuje, że jest nietuzinkową osobowością artystyczną.  W „Rio” postawiła na latino. Szkoda tylko, że nie ma w tym roku mamy taki mini-karnawał 2022 … Dajemy tu Wow!

 

Jak sugeruje sam tytuł „RIO”, tym razem słyszymy Karolinę Stanisławczyk w klimacie latino. Utwór od razu został zauważony przez DJ’ów, bo jest obecnie na #15 Digital DJ Top 50. I to jak zrobione…

 

Karolina Stanisławczyk doskonale odnajduje się w wielu stylach, głównie o charakterze tanecznym. „Rio” to karnawałowa propozycja Karoliny, osadzona w latynoamerykańskim salsa z r’n’b. Bardzo przypomina (niewątpliwie jest na nich wzorowana) topowe tego typu produkcje zza Oceanu, jak Jennifer Lopez czy ostatnio Christinę Aguilerę. Ale nam to nie przeszkadza, bo One śpiewa, a On rapuje po polsku.

Piosenka nagrana we współpracy z raperem Mr. Polska i producentem Don Juan Wielki (kiedyś w MIYO). Brawo Panowie, kolejna dobra robota 👍👍👍

RIO to kolejny utwór zapowiadający drugi album artystki. Teledysk opowiada historię, której wątki będzie można śledzić przy okazji następnych singlowych premier teledysków Karoliny.

O niej

Karolina Stanisławczyk to wokalistka, pianistka, autorka tekstów. Zaczynała karierę wokalną, biorąc udział w wielu konkursach wokalnych i przeglądach piosenek.  Ale w 2019 roku jej talent dostrzegł Jonatan Chmielewski, angażując ją do dwóch piosenek. To był przełom.  Ukazały się płycie MIYO – „Wyliczanka” i „Zapomnieć”.

Podczas pracy nad nową piosenką URBAN, raper na co dzień związany z Hypsteria Records, bo to właśnie on zaproponował Karolinie gościnny udział w jego produkcji. Po niedługim czasie skutkowało podpisaniem przez wokalistkę kontraktu z tą samą wytwórnią. W międzyczasie Karolina gościnnie dograła się do piosenki Merghaniego „Whisky”.

21 maja 2021 ukazała się pierwsza solowa płyta Karoliny Stanisławczyk, „Cliché”. Na albumie znalazło się 9 kompozycji, m.in. debiutancka piosenka „Malibu”, megahit „Cliché” i synthpopowy „Atrament”. Bardzo dobrze został przyjęty duet z Michałem Szczygłem „V.I.B.E.”, a także kilka utworów autorstwa USL, Black Kiss Records i Mikołaja A. Urbaniaka.

3 września 2021 na koncercie „Od Opola do Opola” podczas 58. KFPP Opole 2021, Karolina w składance przygotowanej przez Gromee’go przypomniała piosenki Karin Stanek. Tam zaśpiewała też swój największy jak do tej pory hit, „Cliché”. Odebrała także platynową płytę za sprzedaż tego singla.

Oby tak dalej …