romantica kc & the sunshine band

KC & The Sunshine Band kojarzy nam się głównie z muzyką Disco czyli lat 70-tych. W tym przypadku to jednak jakaś „zmyłka”, bo utwór „Romantica” nie brzmi w stylu lat 70-tych, ale raczej jak… Italo Disco.

 

Co legenda czasów dekady 70 ma wspólnego z Italo Disco? Okazuje się, że jednak ma! Pogrzebaliśmy tu i ówdzie i okazało się, że współautorem „Romantica” (oprócz KC) jest nikt inny jak Roberto Zanetti aka Savage czyli niekoronowany król Italo Disco. Utwór pojawił się pierwotnie w wakacje „21, a w tych dniach pojawił się remiks, który naszym zdaniem brzmi bardzo fajnie. Zobaczcie.

 

Co my tu mamy? Mamy mieszankę Disco funky z Italo disco. Brzmi nieprawdopodobnie, ale słychać „rękę” Savage. Poza tym brzmi to całkiem przebojowo, zwłaszcza kiedy pojawia się to „na na na”. Nie jest jednak za słodko, co czasem zarzucamy tego typu produkcjom. Być może to zasługa funky, które fajnie tu brzmi.

Jak widać Roberto Zanetti wcale nie jest na emeryturze. Wydał przecież cały album, „Love & rain”, z nowymi produkcjami. Jednak ta propozycja wydaje się ciekawsza, bo oryginalniejsza niż proste odświeżanie Italo Disco.

Kim jest Makin Bakin?

Nie znamy człowieka zupełnie. Ustaliliśmy, że to producent Disco House z Berlina. Pisze o sobie tak:

  • Wyrzućcie ręce w powietrze przy dźwiękach pozytywnych wibracji jego utworów „Disco Shakin”, „Pow Pow” i „Not Today”! Wypoleruj buty do tańca i nabierz rytmu – podłoga czeka.

To nie jedyna jego produkcja nawiązująca do funky. Zobacz „Enough is enough„.

 

O KC

KC and the Sunshine Band to amerykańska disco i funk zespół, który został założony w 1973 roku. Do ich najbardziej znanych przebojów należą hity ” That’s the way (I Like It) „, ” (Shake, Shake, Shake) Shake Your Booty „, ” I’m Your Boogie Man „, ” Keep It Comin’ Love ”, „ Get Down Tonight ”, „ Boogie Shoes ”, „ PLease don’t go ”  (zrobił tez to Double You w latach 90-tych) i mega przebojowy „ Give It Up ”.

Zespół wziął swoją nazwę od głównego wokalisty Harry’ego Wayne’a Casey’a („KC”) i „Sunshine Band” z rodzinnego stanu KC na Florydzie, Sunshine State. Grupa ma na swoim koncie sześć singli z pierwszej dziesiątki, pięć singli numer jeden i numer dwa na liście Billboard Hot 100.

Nagrania KC & The Sunshine Band są czasem nawet odświeżane przez producentów House.

Aby wam zobrazować ich prawdziwy disco funk – oto fragment koncertu i jeden ze słynnych hitów.