jesteś tu
Główna > RECENZJE > ALBUM Allj – Sayonara Boy 143 > Nie tylko hip-hop

ALBUM Allj – Sayonara Boy 143 > Nie tylko hip-hop

Takich hitów jak „Rozovoye vino” i „Rvanyje dżinsy” nie znajdziemy na tym albumie. Są jednak jeszcze nowsze w podobnym klimacie, a więc jest hip-hop, rap i jest deep house. Wszystko w surowym, minimalistycznym klimacie. Allj – Sayonara Boy 143 > posłuchajmy co jest wart ten album.

 

 

 

 

 

Allj, znany w Polsce za sprawą takich hitów jak „Rozovoye vino” i „Rvanyje dżinsy”, prezentuje swój najnowszy album „Sayonara Boy 143”! To drugie wydawnictwo rosyjskiego rapera w tym roku, które tylko umacnia pozycję muzyka w czołówce najpopularniejszych obecnie twórców hip-hopowych i pokazuje, że artysta nie boi się przekraczać żadnych granic.

Allj to głos pokolenia iPhone’ów i Generacji Z. Dziewięć utworów z „143” pokazują wyjątkową brawurę twórczą artysty.
Polscy fani będą mieli okazję sprawdzić jego zdolności na żywo już niebawem! Allj wystąpi już 18 listopada w warszawskim klubie Stodoła!

 

Allj - Sayonara Boy 143„Sayonara Boy 143” jest dość krótka bo ma tylko 9, wcale nie długich, kawałków. Zaczyna się takim słownym intro, które od razu przechodzi do pierwszego utworu. To taki balladowy hip-hop. Tu znajomość rosyjskiego by się przydała. Ale muzycznie jest fajny kołyszący klimat. Kolejny, to mieszanka hip-hop i deep house, z przewagą tego pierwszego. Słychać, że tekst jest tu ważny. Rap brzmi bardzo dobrze. Znów jest taki melancholijny klimat.

Za to kolejny „Fontan” to już szybka sztuka. Taki tech-house z rapem. Jest klubowo i energetycznie. Kolejne dwa to znów zmiana tempa i klimatu. To powrót do melancholijnego klimatu.

Dalej robi się znów klubowo. „Gologramma” to kawałek oparty na beacie house. Całkiem taneczny. Następny to „California„. Tu jeszcze bardziej robi się lajtowo. Aranżacyjnie blisko mu do „Rozovoye vino”. „Wanna Dance” to na pewno jeden z najciekawszych utworów na tej płycie. Prosty taneczny beat, ale surowa i bardzo ciekawie skonstruowana w doborze dźwięków.

I oto ostatni kawałek. Najbardziej taneczny. W roli głównej dźwięk electro. To może być jego hit.

 

Reasumując, album „Sayonara Boy 143” jest trochę krótki. Nie znajdziemy na nim też dwóch wspomnianych wyżej hitów. Ale są inne – podobne. Nie jest to typowo hip-hopowy album, a wiec nie tylko dla koneserów tego gatunku. Sporą rolę odgrywa House Music. Surowe brzmienia, minimalizm to cechy muzy, którą serwuje Allj. Na pewno teksty są istotną sprawą jego utworów. Oto mamy coś oryginalnego  w 2018 roku. Szkoda, że akurat nie z naszego kraj, choć my mamy swojego Taconafide.

 

Allj – Sayonara Boy 143 – tracklista

1.Vrum vrum 3:59
2.Versace 3:02
3.Fontan 3:32
4.143 3:48
5.Madrid (feat. NXN) 4:01
6.Gologramma 3:07
7.California 2:51
8.Wanna Dance 2:44
9. Afterparty 3:28

 

 

 

Podobne artykuły

na górze