soave records

Soave Records to nazwa labela prawie w ogóle nie znana w naszym kraju, mimo, że wydaje w brzmieniach popularnych u nas. Oto szczegóły i kilka aktualnych premier.

 

Od dwóch tygodni do grona kilkuset labeli, które oferują swoje promo w serwisach DJ Promotion dołączył nowy o nazwie Soave Records. Oto krótka wizytówka firmy i kilka przykładów utworów wykonawców u nas nieznanych, ale godnych zainteresowania.

 

Wizytówka 

Firma dość prosto definiuje swój muzyczny fokus. Pisze:

Soave: kierunek, w którym utwór muzyczny należy grać czule, delikatnie, gładko i słodko. Twój dom dla chill house’owej muzyki!

Wytwórnia powstała i ma siedzibę w Rotterdamie, w Holandii, od 2017 roku. Soave jest tworzona przez grupę artystów, kuratorów i promotorów z całego świata. Obok głównej wytwórni, Soave posiada obecnie trzy sub-wytwórnie: Soave Radio dla lounge i disco house, Soave Dusk dla zorientowanego na klub (tech) house i Soave Lofi. Jak widać to dość szerokie spektrum muzyki House.

Muzyka

Repertuar ten przedstawiamy wyrywkowo, bo jak wspomniałem wyżej znamy go tutaj od dwóch tygodni.

Label nie ucieka od muzyki Slap House. Oto przykład – przyjemny utwór “Chasing The Highs”, zrobiony wg znanej wam stylistyki. Autorzy zupełnie nam nieznani Anthony Keyrouz, Jon Paul i Unklfnkl. I jeszcze jeden w podobnym brzmieniu.

 

W “Temporary Love” pojawia się znany nam Tom Ferry. Pewnie pamiętacie go z bardzo udanego remake “Crush” w 2021 roku (Jennifer Paige). Wspomagają go Rak-Su & TWNTY4. Może tylko producenci przesadzili lekko z tym “la la la…”. Niezły rap w środku.

 

“Donuts” to przykład oryginalnej muzyki house, bo nie naśladującej konkretnego stylu lub wykonawcy, choć sam bas oczywiście jest wam znany. HÄWK ma na koncie wiele kooperacji, np. z Merk & Kremont czy ostatnio z VINAI. Tu wspomaga go Kid Enigma.

 

“The Night” to łatwo wpadający w ucho kawałek. Nie za mocny, nie za lekki. Producenci nam zupełnie nieznnai: MKJ, Rayasa & Able Faces.

Firma wydaje tez sporo coverów, ale o tym przy innej okazji.