jesteś tu
Główna > PROMO > STARE na NOWO> Kris Kross,Black Box, B.Carlisle, Reflekt, Mighty Dub Katz …

STARE na NOWO> Kris Kross,Black Box, B.Carlisle, Reflekt, Mighty Dub Katz …

Tym razem solidna paczka różnych przeróbek. Najstarszy utwór pochodzi z 1950 roku, a najnowszy z 2005. Mamy tym razem taneczną przeróbkę hip-hopowego klasyka autorstwa Richard Grey i Lissat. Oryginały > Kris Kross, Black Box, Belinda Carlisle, Reflekt, Mighty Dub Katz  i Evelyn Knight w nowych odświeżeniach > już dostępne w serwisie  www.digitaldj.pl

 

 

 

 

Richard Grey tym razem z Jens Lissat zajęli się klasykiem muzy hip hop formacji Kris Kross. To dokładnie  amerykański duet hip-hopowy pochodzący z Atlanty w stanie Georgia, w skład którego wchodzili Chris „Mac Daddy” Kelly i Chris „Daddy Mac” Smith. Sławę osiągnęli dzięki właśnie dzięki singlowi „Jump” wydanemu w 1992 roku. Nowa wersja jest oczywiście w klimacie house, ale wykorzystuje elementy hip hop przez co robi się bardzo ciekawie.

 


Pamiętacie „Magic Carpet ride” – klasyk Mighty Dub Katz. Teraz Picco zrobił lekki utwór latino house oparty na tym klasyku. Pierwotnie utwór powstał w 1968 roku i wykonany został przez grupę Steppenwolf, ale prawdziwym hitem okazał się w tanecznej wersji autorstwa Pizzaman (Fatboy Slim) akak Mighty Dub Katz. „Cubano” – w sam raz jest na karnawał.

 


Utwór z 2005 roku. Reflekt to brytyjski producent Seb Fontaine. Teraz utwór powraca w lekkiej klimatycznej wersji trance, dane i house. Z takim „umpa, umpa,….”

 


Tego producenta znamy z utworu „Dos Gardenias”. Teraz opracował bardzo energetyczny kawałek house na motywach przeboju Belinda Carlisle „Live your life be free” z 1991 roku. Wsłuchajcie się.

 


Niejaka Adrienne Valerie pojawia się w coverze piosenki „Lucky, Lucky, Lucky Me”. Powstała ona w 1950 roku. Śpiewała ją wówczas Evelyn Knight. Było to  i jest w tej wersji teraz – utwór utrzymany w klimacie swing. Dostępna jest klubowa wersja – Klaas remix.

 


Nowa wersja klasyka Black Box z 1990 roku. Felicja Uwaje może nie ma głosu jak oryginalna wokalistka, dlatego dobrym pomysłem było wsparcie tego frazami rapowymi. Najciekawszy wydaje się Disco Riders Remix.

 

 

 

 

 

Podobne artykuły

na górze