Panic! At The Disco – High Hopes > pierwszy wielki hit 2019! Jest Don Diablo remix!

Hi Hopes Panic! at the Disco!

Już od trzech tygodni ten utwór jest na pierwszym miejscu naszej listy Airplay Dance Chart czyli najpopularniejszych utworów tanecznych granych w stacjach radiowych. Czy ktoś już was pytał by zagrać Panic at The Disco! “High Hopes”? Nie. To lepiej przeczytajcie ten artykuł, tym bardziej, że pojawił się specjalny remix Don Diablo, który zupełnie zmienia postrzeganie tego kawałka.

 

 

 

To niesamowite ile lat niektórzy muszą czekać na swoje “5 minut”. Oto przykład. Panic at The Disco! pochodzą z Las Vegas w USA. Zaczynali już w 2004 roku. Przez grupę przetoczyło się w sumie sześć osób, ale dziś jest tylko jedna Brendon Urie. Trzeba przyznać, że facet ma cierpliwość. Tyle lat. Przez te lata Panic at The Disco! wyrobili sobie markę na rynku muzyki alternatywnej synth pop, głównie w USA. Jednak dopiero teraz przyszedł sukces w tzw. mainstreemie czyli po prostu na listach  przebojów. Na YouTube utwór “High Hopes” ma już ponad 120 milionów odtworzeń!

 

High Hopes” – taki tytuł nosi kolejny nowy utwór formacji Panic! At The Disco zapowiadający ich szósty album “Pray For The Wicked“, który ukazał się już kilka miesięcy temu. Wcześniej mogliśmy usłyszeć premierowo kawałki “(F*** A) Silver Lining” oraz “Say Amen (Saturday Night)”, któremu towarzyszy klip będący prequelem do poprzednich teledysków P!ATD: “This Is Gospel” oraz “Emperor’s New Clothes”.

 

Hi Hopes Panic at the Disco!
Brendon Urie (fot.Warner Music)

Lider formacji Brendon Urie od kilku lat jest samodzielnym twórcą wszystkich kompozycji P!ATD. Produkcję “Pray For The Wicked” Amerykanin powierzył mającemu na koncie nominację do Grammy Jake  Sinclair, wcześniej współpracującemu chociażby z Weezer czy Pink.

Styl Panic! At The Disco oczywiście się nie zmienił i wciąż mamy do czynienia ze skrzyżowaniem pięknych popowych melodii, głębokiego liryzmu oraz optymizmu z rockową drapieżnością. W tekstach Brendon opisuje swoje doświadczenia z ostatnich kilku lat, w tym m. in. wpływ, jaki wywarła na nim rola Charliego Price’a w broadwayowskim przedstawieniu “Kinky Boots”.

 

 

Pray For The Wicked” jest następcą znakomitej płyty “Death Of A Bachelor” z 2016 roku, która nie tylko zdobyła szczyt listy Billboard 200, lecz również pokryła się platyną w USA i złotem w Wielkiej Brytanii. Album otrzymał w 2017 roku nominację do Grammy w kategorii “Best Rock Album”. Pochodzący z niego singiel “Victorious” zadebiutował na szczycie iTunes Top Songs, iTunes Alternative Songs oraz notowaniu Billboard.

Album w serwisach

Dla DJ’ów pojawiła się kilka miesięcy temu wersja taneczna White Panda remix, która miała mocno wyakcentowaną stopę. Teraz ukazał się – własnie dziś – wreszcie prawdziwie taneczny remiks do klubów. Zrobił go nie kto inny jak DJ Diablo. To kawałek future house, ale nie taki mocny. Posłuchajcie sami!