Taneczne propozycje DISCO/DANCE na majówkę 2021!
Taneczne propozycje DISCO/DANCE na majówkę 2021!

Jeszcze nie tak dawno miałem wrażenie, że czarne chmury nadciągnęły nad scenę polskiej muzyki tanecznej – lub jak kto woli – disco polo. Na szczęście okazało się, że jestem w błędzie – a udowadniają to taneczne propozycje na tegoroczną majówkę. Sprawdźmy przy czym warto się bawić w długi weekend!

Brak koncertów spowodował u wielu artystów lekkie spowolnienie w tempie wydawanych nowości. Każdy czekał na “lepsze czasy”. I tak wraz z nadejściem wiosny pojawił się wiatr zmian (prawie jak u Scorpions’ów) – i realna szansa na luzowanie obostrzeń. To chyba też przyspieszyło wiele tanecznych premier, które niemal w ciemno możemy wrzucić na majówkową playlistę. Oto najciekawsze taneczne propozycje na Maj.

Czego słuchać w długi weekend? Propozycji jest wiele!

Zacznę nieco od końca, czyli utworów, które jako ostatnie pojawiły się w naszym serwisie dla DJ-ów.
I tak na naszą listę trafia pełen pozytywnego humoru, w pełni autorski utwór od mistrzów przeróbek. Jakiś czas temu LETNI (ex Letni, Chamski Podryw – przyp. red.) zakończył drugą edycję swoich live streamów spod szyldu #SWAGABUNDA. To właśnie podczas tych internetowych spotkań ze swoimi fanami – wraz z zaproszonymi gośćmi – tworzyli materiał na kolejną płytę.
To właśnie w ten sposób powstał utwór “Dziewczyno z mięsnego”, którego współautorami są LOVERBOY i JANUSZ SŁONINA. Numer utrzymany w stylistyce muzyki disco polo z początków lat 90-tych, razem z teledyskiem, przenoszą nas to tamtej epoki. Więc jeśli macie sentyment do tamtego okresu czasów – koniecznie sprawdźcie tą majówkową propozycję!

Jeśli wolicie bardziej współczesne brzmienia – to sprawdźcie koniecznie taneczną propozycję od formacji BAYERA.
Radek swoją nowość utrzymał w charakterystycznym dla siebie stylu, za który pokochali go fani muzyki DISCO/DANCE, odwdzięczając się mu wysokim miejsce na karcie “Na czasie” oraz ponad 1,7 mln wyświetleń.
“Lalę poznałem” to naszym zdaniem jeden z obowiązkowych utworów każdej majówkowej imprezy przy kiełbasce i niskoprocentowym napoju gazowanym 🙂

 

Debiutantka, na którą warto zwrócić uwagę!

Pewnie dużej części z Was pseudonim artystyczny RACISOVA mówi nie wiele. To na razie żadne faux pas. Ale patrząc jak mocno utwory tej debiutującej artystki pną się w górą naszej listy TOP50 POLSKA, warto ją zapamiętać, bo jeszcze nie raz o niej usłyszymy.
Póki co Kasia, która jest aktorkom scen muzycznych, opublikowała w sieci dwa utwory. Oba to nowe wersję znanych przebojów muzyki ludowej, z czego “W moim ogródeczku” ma nieco bardziej taneczny charakter, w porównaniu do wcześniej wydanej “Lipki”.
Warto w tym miejscu zaznaczyć, że w ich powstanie zaangażowany jest Paweł Jasionowski z zespołu MASTERS, który jest producentem obu tych propozycji na majówkową playlistę.

A jeśli przywołaliśmy już Pawła – to on także nie zawodzi – i przed kilkoma dniami zaprezentował swoją kolejną nowość.
Być może jeszcze części z Was w głowie rozbrzmiewa refren utworu “Ona przyszła tutaj sama” – ale już warto robić w niej miejsce na “Ze mną tańcz”.
Z ciekawostek to oprócz wokalisty zespołu w powstanie tekstu zaangażowany jest redaktor Radia Eska – Michał Hanczak, a słowa uznania wobec tego utworu przekazało wiele czołowych zespołów muzyki DISCO/DANCE.

 

Które taneczne propozycje na majówkę warto także mieć w swojej playliście?

Naprawdę wybór jest ogromny. Z własnych obserwacji – ale także ocen zostawianych przez DJ-ów w naszym serwisie Digital warto wyróżnić kilka tytułów. Wśród nich znalazły się utwory takie jak “Mam w brzuchu motyle” od duetu JOKER & SEQUENCE czy “Pij kwiatuszku” od MIŁYPAN.
Równie popularny jest najnowszy numer formacji JORRGUS. “Jak przestać kochać” to nieco spokojniejsza propozycja, ale zajmująca wysokie miejsce pod względem ilości pobrań.
Tą listę uzupełniają także takie nowości jak “Nas nie zatrzyma nikt” GESKA czy “Serca bicie” INESS.

Kilka tanecznych propozycji na majówkę 2021!
Kilka tanecznych propozycji na majówkę 2021 – Joker & Sequence, MiłyPan, Jorrgus, Gesek, Iness i wiele innych!

 

Jest jeszcze jeden utwór, który jest już dobrze pełnoletni. Pierwsza wersja tego przeboju polskiej muzyki dance pojawiła się bowiem w 2002 roku, czyli 19 lat temu. W tym roku “Helenka” nabrała nieco świeżego brzmienia, ale to chłopakom z LONG & JUNIOR nie wystarczyło. Dlatego o pomoc poprosili duet producentów DANCE 2 DISCO oraz DEE JAY CRASH’A. Ci chętnie przygotowali swoje remixy – ale cieżko wskazać, który z nich jest lepszy. Oba w naszym serwisie osiągnęły notę 3,67. Wybór więc należy tylko do Was!

 

Macie ochotę na więcej? Jesteśmy na to gotowi!

Jeśli powyższe taneczne propozycje na majówkę to dla Was za mało – wystarczy, że odwiedzicie nasze serwis dla DJ-ów -> www.digitalDJ.pl.
Tam znajdziecie ogromną ilość muzyki, którą warto powoli gromadzić – bo może się przydać już niedługo. Zwłaszcza, że zgodnie z zapowiedziami rządowymi możemy liczyć na powolne odmrożenie branży eventowej.

Dlatego cały czas trzymajcie się zdrowo – i nie przestawajcie wierzyć w lepsze jutro!

A nieco optymizmu niech w nas wleje duet, jaki stworzyli Czarek z zespołu CLIVER oraz MR. SEBII, którzy postanowili tanecznie odświeżyć przebój K.A.S.Y. z 1997r.

https://www.youtube.com/watch?v=ZV1ud_Vise0

 

Zobacz artykuł > Przebudzenie Disco Dance